Piłka nożna

Piłka nożna | 15-04-21

Rozgrywka taktyczna

 

Wracamy do ligowego grania.

Miał być środowy, pucharowy „antrakt”, będzie powrót na ligowe tory. W najbliższą sobotę bielszczanie podejmą ekipę najwyżej notowanego w tabeli beniaminka grupy trzeciej – LKS Goczałkowice-Zdrój. Areną spotkania będzie stadion przy ul. Młyńskiej, a dokładniej tamtejsze boisko ze sztuczną nawierzchnią. Wobec panujących od kilku dni warunków pogodowych w naszym regionie przeniesienie meczu na popularną „Górką” było słuszną i optymalną decyzją, która zyskała aprobatę przedstawicieli klubu z Goczałkowic-Zdroju.

Piąta w tabeli drużyna LKS-u zainaugurowała trzecioligową rundę rewanżową zwycięstwem 2:0 z Piastem Żmigród, po czym nastąpiła seria czterech meczów bez punktowej zdobyczy. Nie nam dociekać przyczyn kiepskiej passy, niemniej trudno nie wyrazić zaskoczenia takim obrotem zdarzeń. Sami jesteśmy ciekawi oblicza goczałkowiczan, jakie ujrzymy w sobotniej konfrontacji. Nadmiar żółtych kartek powoduje, że w sobotnim starciu nie wystąpią: Łukasz Hanzel i Dominik Zięba. Ale nawet bez tych ubytków LKS nadal ma kim „postraszyć” biało-zielonych, że wymienimy np. Piotra Ćwielonga, Damiana Furczyka, Kamila Łączka, czy doskonale znanego przy Startowej Dawida Ogrockiego.

Obecność tylu zawodników z boiskowym doświadczeniem z wyższych lig, piłkarskich „wyjadaczy”, przy skłonnościach bielszczan do gry kombinacyjnej, zapewne spowoduje, że mecz rozstrzygnie się głównie w sferze taktycznej. To zapowiada bardzo ciekawe spotkanie, w którym nie powinno zabraknąć ofensywnych akcentów. Taka była zresztą potyczka z początku września ubr., kiedy „rekordziści” ograli LKS na jego obiekcie 3:1. Biało-zieloni wywieźli z Goczałkowic-Zdroju trzy punkty, o czym zadecydowały niuanse. Odwrotny bieg wydarzeń był wówczas całkiem możliwy. Kończąc zapowiedź sobotniej konfrontacji, słowo o personaliach w bielskim obozie. Czerwona kartka obejrzana w meczu z Pniówkiem wyklucza udział w starciu Dariusza Ruckiego, natomiast Nikolasa Wróblewskiego eliminują z gry względy zdrowotne. Z pozytywów, odnotujmy powrót do treningów w pełnej dyspozycji Kamila Żołny (na zdjęciu), nieobecnego w trzech ostatnich spotkaniach.

Mecz toczyć się będzie bez udziału publiczności, natomiast jego przebieg nieodpłatnie transmitować będzie ekipa Rekord TV, na kanale youtube.

III liga, gr. 326. kolejka (16-17.04.2021 r.)

(pt., 17:00) ROW 1964 Rybnik – Miedź II Legnica

(sob., 14:00) Ślęza Wrocław – Warta Gorzów Wielkopolski

(sob., 15:00) Rekord Bielsko-Biała – LKS Goczałkowice-Zdrój

(sob., 15:00) Zagłębie II Lubin – Ruch Chorzów

(sob., 16:00) Polonia Bytom – Polonia-Stal Świdnica

(sob., 16:30) Stal Brzeg – Gwarek Tarnowskie Góry

(sob., 16:30) Polonia Nysa – Pniówek ’74 Pawłowice

(sob., 16:30) Lechia Zielona Góra – Górnik II Zabrze

(sob., 16:30) Piast Żmigród – MKS Kluczbork

pauza – Foto-Higiena Gać 

TP/foto: PM