To był wyjątkowy dzień dla „rekordzistek” i „rekordzistów”, których w Sali Sesyjnej bielskiego Ratusza podjął prezydent miasta – Jarosław Klimaszewski.

Okazja do wizyty w najważniejszym budynku w mieście była potrójna – piąte z rzędu (szóste w historii) mistrzostwo Polski futsalowców, brązowy medal MP w futsalu kobiet oraz awans żeńskiej drużyny futbolowej Rekordu do Ekstraligi. A wszystko to w jednym, nadzwyczajnym ze względu na m.in. pandemiczne okoliczności sezonie 2020/21. Obok zawodniczek i zawodników oraz sztabów trenerskich naszych zespołów gośćmi prezydenta Bielska-Białej byli przedstawiciele zarządu klubu, z prezesem Januszem Szymurą na czele.

Przebieg bardzo miłego spotkania przedstawiamy za relacją Magazynu Samorządowego „W Bielsku-Białej”.

(…) Gratulacjom nie było końca. Kapitanowie drużyn z rąk prezydenta otrzymali okolicznościowe patery z grawerami i obietnicę dodatkowych środków finansowych na nagrody dla zawodników. - Mimo trudnych czasów, w jakich funkcjonuje nasz samorząd, chcemy docenić wasz wysiłek i bardzo za niego podziękować. W imieniu wszystkich mieszkańców naszego miasta, bo takie mam prawo, serdecznie wam gratuluję i dziękuję. Bo poza wspaniałymi przeżyciami sportowymi, dzięki wam, nasze miasto jest promowane na tak wielu arenach – mówił prezydent Jarosław Klimaszewski.

Zawodnicy zrewanżowali się włodarzowi koszulkami z napisem Mistrz Polski Klimaszewski i piłkami z podpisami całych drużyn. Była też filmowa prezentacja sukcesów klubu i pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników spotkania.

Prezydent miasta w swoim wystąpieniu podkreślał, że zawodnicy klubu BTS Rekord są dumą Bielska-Białej. - Kolejny sezon pełen sukcesów dla klubu Rekord Bielsko-Biała. I ta nazwa staje się z każdym rokiem coraz bardziej aktualna, bo bijecie wszelkie rekordy w futsalu i piłce nożnej. To bardzo dobrze promuje nasze miasto i cieszę się, że gmina wspomaga klub z wielkimi tradycjami i osiągnięciami. Taki wynik - piąte z rzędu mistrzostwo, to naprawdę jest rzadkość. Gratulacje dla zawodniczek i zawodników. Widać, że dajecie z siebie wszystko i przynosi to wspaniałe efekty – mówił prezydent.

Za zaproszenie do Ratusza dziękował prezes klubu BTS Rekord Janusz Szymura. - Jestem dumny z tego, że zostaliśmy zaproszeni w takim licznym gronie. Że zarówno panie, jak i panowie mogą gościć w tej jakże pięknej sali sesyjnej. Miło nam, że to, co na co dzień robimy w klubie sportowym Rekord Bielsko-Biała, jest przez władze miasta bardzo dobrze ocenianie i doceniane, bardzo za to dziękujemy. To nie tylko są kwestie finansowe, ale też gesty, jak ten - przyjęcia nas w sali sesyjnej naszego miasta. Tym bardziej cieszymy się, że reprezentujemy na zewnątrz nie tylko klub sportowy Rekord, ale również Bielsko-Białą. Na sukcesy sporo pracowaliśmy, ale każde sportowe zwycięstwo pokazuje, że coś jest wyżej, i że można bić kolejny rekord. W nadchodzącym sezonie nadal będziemy starali się jak najgodniej reprezentować nasze miasto – zapewniał prezes J. Szymura. - Dziękuję za tę ponadprzeciętnie dobrą współpracę – dodał na koniec.

Foto-galeria zdjęć autorstwa Marka Łękawy

„W Bielsku-Białej” – relacja+foto-galeria zdjęć autorstwa Pawła Sowy

źródło: MS „W Bielsku-Białej”/własne (TP)/foto: MŁ