W słoneczną niedzielę o pięknym sezonie

To był „złoty sezon” biało-zielonych, nowy rozpoczną już z nowym herbem klubowym.

W niedzielne popołudnie oficjalnie, ale na sportowo i z humorem, podsumowano sezon 2016/2017 z udziałem „rekordzistów”, w ramach obchodzonego rokrocznie „Dnia Piłkarza”.  Wprawdzie parę zespołów nadal toczy rywalizację na kilku polach (III-ligowcy w Pucharze Polski, drugoligowych 14-latków czeka baraż o awans na wyższy szczebel), ale zdecydowana większość ekip osiągnęła już linię mety. I aż trudno w to uwierzyć, ale każdy następny sezon przynosi kolejne sukcesy, które są powodem do dumy, dowodem progresu, stanowią jednakże nie lada wyzwanie na przyszłość. Co zauważył w swoim wystąpieniu sternik Rekordu – Janusz Szymura, ten największy sukces minionego sezonu – mistrzostwo Polski futsalowców Rekordu, stawia przed naszym klubem i naszymi zawodnikami wymagania na skalę europejską. To przecież biało-zieloni reprezentować będą już wkrótce klub, miasto i  polski futsal w rozgrywkach Ligi Mistrzów! Ambicją każdego z „rekordzistów” jest nie tylko wystąpić, ale mocniej zaakcentować naszą obecność na Starym Kontynencie. Oto starać się będzie wzmocniona personalnie kadra trenera Andrzeja Szłapy.

Skoro już odrobinę wybiegliśmy w przyszłość, to również ten wątek niedzielnego spotkania zawierał ciekawe elementy. Zaprezentowany został bowiem nowy herb Rekordu, pod którym od nowego sezonu występować będą wszystkie klubowe zespoły. Obok charakterystycznej „eRki”, odnoszącej się do sponsora tytularnego – Rekordu Systemy Informatyczne, zawiera kolorystykę odwołującą się do barw aren, na których na co dzień rywalizują „rekordziści” – brąz halowego parkietu oraz zieleń trawiastej murawy. Zaprezentowany został nowy partner techniczny klubu – salon Vitasport, który od nowego sezonu przyodzieje zespoły z Cygańskiego Lasu w gustowne stroje firmy Adidas. Ogłoszony został również konkurs na projekt nowej klubowej maskotki. Propozycje można nadsyłać do końca lipca br. pod adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a zwycięzca otrzyma karnet uprawniający do wstępu na mecze seniorskich drużyn Rekordu w pierwszej części sezonu 2017/2018 oraz zestaw klubowych gadżetów. Nie od rzeczy będzie dodać, iż obowiązuje już nowa nazwa ośrodka przy Startowej 13 – Centrum Sportu Rekord. Brzmi dumnie, a sam obiekt w swojej części hotelowej przejdzie najbliższych miesiącach stosowną modernizację.

Na świetną w wykonaniu reprezentantów ocenę sezonu 2016/2017 solidnie zapracowali nie tylko futsalowi mistrzowie kraju. Sporo ciepłych słów padło pod adresem mistrzowskich ekip 20-latków oraz U-18, które udane występy na parkietach również zwieńczyły złotymi medalami. Nie przeszło bez echa bardzo dobre, trzecie miejsce trzecioligowych futbolistów, którzy potwierdzili swoją przynależność do ścisłej czołówki w tej klasie rozgrywkowe. Jak zauważył prezes J.Szymura tym samym znaleźliśmy się w gronie 64 najlepszych drużyn w Polsce biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki ligowe. Identyczna, trzecia lokata juniorów trenera Piotra Kusia na Śląsku, jest najwyższą w historii osiągniętą przez biało-zielonych w tej kategorii wiekowej. Co istotne, pierwszoligowy status zachowały także pozostałe ekipy młodzieży Rekordu. Na więcej niż przyzwoitym poziomie ustabilizowały swoją formę II-ligowe futbolistki. Druga lokata i trzecie z rzędu miejsce na ligowym podium świadczą o tym dobitnie, choć akurat kobiecy zespół Rekordu czekają latem niemałe przeobrażenia. Bezspornym sukcesem jest awans do A-klasy seniorskich rezerw Rekordu, których skład w zdecydowanej większości oparty był na uczniach naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Futsal i futbol to dyscypliny zespołowe, ale nikomu nie umknęły indywidualne dokonania „rekordzistów”, w tym przypadku reprezentacyjne występy naszych sportowców. Powodem do dumy była i jest gra w biało-czerwonych barwach m.in. Michała Kałuży, Rafała Franza, Łukasza Biela i Michała Marka. Na zielonych murawach „z orzełkiem” na piersi wystąpili: Klaudia Kubaszek (U-19) i Daniel Iwanek (U-16).  I tu już wkroczyliśmy w sferę indywidualną, której poświęcono specjalny fragment niedzielnego spotkania. Otóż w wewnętrznym plebiscycie naszych futsalowców, klubowym MVP sezonu wybrany został Paweł Budniak. Identyczne wyróżnienie wśród futbolistów niemal jednogłośnie przyznano Michałowi Bojdysowi, a za odkrycie sezonu uznano Kamilę Bysko (II liga kobiet) i Damiana Hilbrychta (III liga seniorów). Przy tej okazji uhonorowani zostali piłkarze-jubilaci Rekordu – Mateusz Gaudyn i Kamil Żołna, za 100 ligowych występów oraz Mateusz Waliczek i Andrzej Maślorz, za ponad dwieście gier na poziomie IV i III ligi, w biało-zielonych barwach.

Niejako kontynuacją tej sekwencji były tradycyjne wyróżnienia dla poszczególnych drużyn oraz wiodących w nich postaci. Największym aplauzem skwitowano pojawienie się najliczniejszej z grup i zarazem najmłodszej – adeptów Piłkarskiej Szkółki Rekordu. Nie mniejszymi brawami uhonorowano najlepszych strzelców Rekordu, bez podziału na ligę i klasę rozgrywkową. Po zastosowaniu odpowiednich przeliczników statuetkę „Brązowego Buta” otrzymali – Mikołaj Franusik i Daniel Krzempek, „Srebrnym Butem” wyróżniono Katarzynę Moskałę, a za 26 goli w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy „Złotego Buta” otrzymał Łukasz Biel

Finałem imprezy  „na sportowo” były okazjonalne mecze wszystkich ekip Rekordu, z gościnnym udziałem graczy UKS Fotball4pro. Największe zainteresowanie licznej publiczności skupiły potyczki drużyn Trenerów i Rodziców oraz mieszanego „Dream Teamu” seniorów Futsal Ekstraklasy i III-ligowców z młodym narybkiem, graczami najmlodszych roczników uczestniczących w procesie szkolenia.

TP