Młodzież szkółka

Młodzież szkółka | 25-08-17

Fragaria Cup – dni III-V

Turniej w słowackim Prešovie na finiszu, w swoim ostatnim meczu bielszczanie zwyciężyli 4:0! .

16. Międzynarodowy turniej Fragaria Cup – 2-6.07.2017 r.

Kategoria U-10, finały– dzień V (czwartek, 6.07.2017 r.)

(10:30) o 13. miejsce: FK SAFI Prešov (Słowacja) – Rekord B-B 0:4; gole; Foxa, Graboń, Kobędza, Śliwa po 1

Opinia trenera – Maciej Tokarczyk: - Po meczu byliśmy zgodni z drugim trenerem zespołu – Kubą Habdasem – to spotkanie miało całkiem inną, lepszą jakość w porównaniu do wczorajszej potyczki z Ukraińcami w 1/8 finału. Chłopcy nie byli już tak spięci stawką, a kiedy gra się na luzie – niemal wszystko wychodzi. A co do samego turnieju… Bardzo fajne doświadczenie dla chłopaków, po raz pierwszy zetknęli się z tak dużą imprezą, z tylu zagranicznymi rywalami. Najcenniejsze jest to, że nabywają nowej umiejętności – dobrej reakcji na niekorzystny wynik. Wcześniej w sytuacjach, gdy przegrywaliśmy w meczu 0:1, kończyło się na ogół jeszcze wyższą porażką. Tu, na Słowacji, nie dość, że nawiązywaliśmy walkę, to jeszcze wielokrotnie potrafiliśmy przechylić rezultat na swoją stronę. To największy pozytyw dla chłopaków i dla mnie z tego, w sumie udanego turnieju.

Dzień IV (środa, 5.07.2017 r.)

(8:00) DYUSSH Striy (Ukraina) – Rekord B-B 1:3; gole: Kobędza - 2, Wykręt - 1

(12:30) Szanda Focisuli SE (Węgry) – Rekord B-B 1:2; gole: Foxa - 2

"Rekordziści" zajęli 3. miejsce w eliminacyjnej grupie A

1/8 finału (17:00) FC Bilgorod City I (Ukraina) - Rekord B-B 4:0

Opinia trenera – Maciej Tokarczyk: - Dwa pierwsze mecze środowe były naprawdę fajne w naszym wykonaniu. Co chciałbym podkreślić, w obu przegrywaliśmy 0:1. W obu przypadkach chłopcy podnieśli się, co jest tym cenniejsze, że zwykle w takich sytuacjach wszystko „padało”. Natomiast mecz z Ukraińcami o wejście do ósemki zupełnie nam nie wyszedł, nie byliśmy sobą. Nie stworzyliśmy sobie żadnej sytuacji podbramkowej, a pod swoją bramką popełnialiśmy podstawowe błędy. Ale to są dzieci, mają do takich prawo. Jeszcze wiele meczów przed nimi - swoje muszą wygrać, swoje muszą przegrać. A poza tym każdy, nawet seniorski zespół, ma chwile słabości w trakcie turnieju.

Dzień III (wtorek, 4.07.2017 r.)

(13:00) ACS Kids Tampa Brasov (Rumunia) – Rekord B-B 3:0

(16:00) Paide LM (Estonia) – Rekord B-B 1:10; gole: Wykręt - 4, Foxa - 3, Bigos, Ciepielowski, Fender po 1

Rekord U-10: Grygierek - Ciepielowski, Śliwa, Dyduch, Wykręt, Bednarz, Fender, Kobędza, Bigos, Olma, Foxa, Graboń, Mikusiak

Opinia trenera – Maciej Tokarczyk: - Rumuni pobili nas agresywnością i wysokim pressingiem, z którym nie umieliśmy sobie poradzić. Dwa z trzech goli straciliśmy po stałych fragmentach, co nie zmienia faktu, że byliśmy od nich po prostu słabsi. Natomiast już sam wynik spotkania z Estończykami pokazuje, jaki był jego przebieg. Tu chłopcy mieli okazję „pobawić się grą”.

Wyniki w kategorii U-10  – TUTAJ

TP/foto: facebook.com (BTS Rekord 2007)