Młodzież szkółka

Młodzież szkółka | 26-08-21

Szkółka Rekordu zaprasza

Ani się obejrzeliśmy, wakacje dobiegają końca. Wracamy zatem do naszej dobrej tradycji i zaproszenia do wspólnej zabawy najmłodszy narybek piłkarski.

Nawet latem Piłkarska Szkółka Rekordu nie zaprzestała swojej aktywności, swojego funkcjonowania, choć zajęcia prowadzone były w nieco innej formule. Po wakacyjnej przerwie wracamy jednak do dawnej, dobrej i utartej formy niedzielnych spotkań przy Startowej 13. O nowym sezonie Piłkarskiej Szkółki Rekordu rozmawiamy z trenerem-koordynatorem tego przedsięwzięcia – Krzysztofem Biłką.  

Zbliża się wrzesień, jak rozumiem wracają również zajęcia Piłkarskiej Szkółki Rekordu – kiedy, w jakich terminach, na jakich zasadach finansowych? Powiedz proszę o wszystkich detalach, które znać powinni młodzie adepci-„rekordziści” oraz Rodzice.

- Zgadza się! Wracamy do niedzielnych treningów ogólnorozwojowych z elementami piłki nożnej od 5 września. Tradycyjnie będzie podział na grupy wiekowe - 10:00-11:15 roczniki od 2016 do 2014, 11:30-13:00 dzieci starsze, z roczników 2013-2011. Treningi, w zależności od warunków atmosferycznych, odbywać się będą na boisku lub w hali. Jednorazowy koszt udziału to 15 zł. Dlaczego jednorazowy, dlaczego nie ma opłaty miesięcznej czy karnetu? Zajęcia mają charakter otwarty, traktujemy je jako sposób na aktywne spędzenie niedzieli. Zapraszamy wszystkich: chłopców, dziewczynki, zawodników innych klubów, dzieciaki, które wcześniej z piłką nożną nie miały kontaktu.  

Zanim wakacje 2021 definitywnie przejdą do historii, zechciej podsumować letnie, wtorkowo-czwartkowe zajęcia Szkółki. Przede wszystkim – jaką cieszyły się frekwencją?
-
Pomysł na wakacyjne zajęcia to był strzał w przysłowiową dziesiątkę. Frekwencja była wysoka w obu kategoriach wiekowych, oscylowała wokół 30 osób na każdym treningu. W treningach udział brali zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Nasze obiekty we wtorkowe i czwartkowe wieczory tętniły życiem, także za sprawą rodziców-kibiców! Dziękujemy za zaufanie.   

Kto będzie prowadzić zajęcia z młodymi uczestnikami Szkółki?
-
Treningi w ramach Szkółki od lat prowadzą trenerzy związani z naszym klubem. W tym zakresie nic się nie zmieni. Uczestnicy będą zatem mieli kontakt przede wszystkim z trenerami pracującymi w wyróżnionej złotą gwiazdką w programie certyfikacji PZPN Akademii Rekordu oraz szkoleniowcami uczącymi w naszych szkołach sportowych - podstawowej i liceum. Od czasu do czasu będzie także możliwość wspólnej zabawy z czynnymi zawodnikami i zawodniczkami Rekordu, posiadającymi stosowne uprawnienia. 

TP/foto: JZ