Młodzież szkółka

Młodzież szkółka | 25-08-17

Pozytywne zakończenie

 

W miniony weekend Orliki z rocznika 2008 pozytywnym akcentem zamknęły sezon 2016/2017, zarazem pierwszy rok pracy z trenerem Krzysztofem Biłką

W Żywcu drużyny z całej Polski rywalizowały w ramach I Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Żywiec Talent Cup”. Podopieczni K. Biłki, pod nieobecność którego z powodzeniem zespołem kierował trener Marcin Kasperek, zmagania zakończyli na 4. miejscu.

Opinie trenera Marcina Kasperka: - Przede wszystkim chciałbym podziękować chłopakom za wspaniałą postawę i super podejście do każdego z meczów. Jestem pod ogromnym wrażeniem ich umiejętności gry jeden na jeden i właśnie ten element staraliśmy się wykorzystać. W dwóch fazach grupowych przegraliśmy tylko z późniejszym triumfatorem turnieju, ekipą z Wilkowic, natomiast w meczu o trzecie miejsce udanie zrewanżował się nam Ajax Częstochowa, który zawsze stawia wysoko poprzeczkę. Przy okazji chciałbym podziękować rodzicom oraz trenerowi Krzyśkowi za możliwość zdobycia kolejnych doświadczeń, które pozytywnie zaowocują na przyszłość.

Turniej w Żywcu stanowił zwieńczenie pierwszego roku pracy z zespołem trenera Krzysztofa Biłki. – Chciałbym podziękować z tego miejsca trenerowi Marcinowi za udział w żywieckim turnieju. Dzięki niemu chłopcy zdobyli kolejne, cenne doświadczenia i pozytywnym akcentem zwieńczyli sezon. Podobno czwarte miejsce, to miejsce najgorsze dla sportowca. Nie teraz, może za lat kilka. Z relacji trenera Marcina wiem, że chłopcy dobrze się spisali i to jest najważniejsze. Zmierzamy we właściwym kierunku, ale to dopiero pierwszy krok. Wiele przeszkód w drodze do spełnienia marzeń przed moimi podopiecznymi. Kilka z nich pokonamy razem. Z większością zapewne zmierzą się przy wsparciu rodziców. Słowa uznania dla Nich właśnie, byli w minionym sezonie „12” zawodnikiem naszego zespołu. Uczestniczyli, nie tyko jako kibice, w każdy naszym meczu czy turnieju. Wyjazdowe granie bez ich wsparcia... byłoby tego mniej. Brawo Wy!