Młodzież szkółka

Młodzież szkółka | 25-08-17

Pocztówka z wakacji – cz. 4

 

W Chybiu, jak w domu! Po raz kolejny najmłodsze grupy szkoleniowe naszego klubu gościły właśnie tam. 

Przebieg zgrupowania relacjonuje koordynujący szkolenie najmłodszych futbolistów Rekordu trener – Bogusław Matloch: - Od 26 lipca do 2 sierpnia nasz narybek rozpoczął letnie zgrupowanie, w którym wzięło udział blisko 50-ciu młodych adeptów futbolu. Z obiektów tamtejszego Cukrownika skorzystali świeżo upieczeni czwartoklasiści Szkoły Mistrzostwa Sportowego, dwie grupy szkoleniowe z roczników 2008 i 2009, chłopcy uczęszczający na zajęcia Szkółki Piłkarskiej Rekordu oraz 7-osobowa grupa z klubu partnerskiego - LKS Brzeźce.

Obok mnie przez miniony tydzień tym jakże licznym gronem zawodników opiekowała się niemała kadra trenerska, w zasadzie cały sztab szkoleniowy. O prawidłowy rozwój sportowy uczestników zgrupowania, także o ich dobre samopoczucie i bezpieczeństwo dbali: Mariusz Gąsiorek, Krzysztof Biłka, Marcin Kasperek, Krzysztof Żerdka, Maciej Tokarczyk i Emil Kosiec.

Tygodniowy obóz upłynął pod znakiem... treningów. Poranny rozruch, trening przed obiadem, po obiedzie, a wieczorem gry i zabawy w hali - na nudę czasu nie było zbyt wiele. Był czas na inne atrakcje - turniej tenisa stołowego, „wypad” na basen, czy na lody. Jako, że był to obóz sportowy, jego młodzi uczestnicy narzekali momentami na deficyt słodkości, zatem lody w upalny dzień stanowiły nie lada wydarzenie. 
Jeśli obóz sportowy, to... sparingi. "Rekordziści" z rocznika 2007 zmierzyli się z prowadzonym przez Jakuba Habdasa KS Międzyrzecze i Cukrownikiem Chybie. Natomiast grupa prowadzona przez K. Biłkę (rocznik 2008) zagrała z zespołem reprezentującym filię naszej Szkółki Piłkarskiej w Strumieniu, którą prowadzi kolejny związany z naszym klubem szkoleniowiec - Krzysztof Dybczyński oraz ze wspomnianą grupą z LKS-u Brzeźce
.  

TP