Młodzież szkółka

Młodzież szkółka | 14-09-17

Śląska Liga Młodych Talentów, czyli odpowiedź dla „B6”

Futbolowa zabawa, ale i replika wobec potęg krajowego piłkarstwa młodzieżowego.

Lech Poznań, Legia Warszawa, Pogoń Szczecin, Zagłębie Lubin, Lechia Gdańsk oraz Jagiellonia Białystok - czołowe akademie w naszym kraju początkiem roku zawiązały współpracę, której efektem jest wewnętrzna rywalizacja na poziomie roczników 2006 i 2007. Kluby z województwa śląskiego, z naszym udziałem, zdecydowały się na podobny ruch. 

Rekord Bielsko-Biała, Piast Gliwice, APN GKS Tychy, BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała, Górnik Zabrze, Stadion Śląski Chorzów, Raków Częstochowa, GKS Katowice i Rozwój Katowice – przedstawiciele tych klubów wyrazili chęć współtworzenia Śląskiej Ligi Młodych Talentów w czterech kategoriach wiekowych – od rocznika 2007 do 2010. Projekt nazwano "S9", co nawiązuje do tworu z udziałem wyżej wymienionych klubów ("B6").

W miniony weekend grano w ramach 1. kolejki.  W najbliższą niedzielę na naszych obiektach rozegrany zostanie turniej numer 2, w kategorii 2008. - Rozwój, zbieranie doświadczeń, rywalizacja z rówieśnikami w gronie czołowych zespołów z województwa - takie cele przyświecają organizatorom Śląskiej Ligi Młodych Talentów. Nie notujemy wyników, nie tworzymy tabel, meczów, nie prowadzą ich sędziowie. Najważniejszy dla nas trenerów jest aspekt szkoleniowy, a nasi podopieczni bez dodatkowych bodźców i tak zawsze zrobią na boisku wszystko, aby wygrać. Zależy nam także na tym, aby odwrócić uwagę rodziców od końcowego wyniku meczu. Wynik spotkania z udziałem 9-cio-, czy 10-latków, to wypadkowa wielu czynników. Dużo ważniejszy od rezultatu jest sposób gry, jej rozumienie, próba wpłynięcia na wspomniane czynniki na przykład, poprzez realizację założeń. Suchy wynik często mówi niewiele, nie zawsze oddaje zaangażowanie małego piłkarza w mecz - mówi Krzysztof Biłka, trener orlików młodszych z Cygańskiego Lasu.
Młodzi „rekordziści” z rocznika 2008 gościć będą w niedzielę pięć zespołów. Obok APN-u GKS-u Tychy, BBTS-u Podbeskidzie, Rakowa Częstochowa i Stadionu Śląskiego na „Estadio Startowa” zawita także gościnnie Gwarek Zabrze.
W rozgrywkach ŚLMT uczestniczą także trzy inne biało-zielone drużyny. Chłopcy z rocznika 2009 udadzą się w niedzielę do Katowic, a ich o rok młodsi koledzy do Tychów. W ten weekend „wolne” ma nasz zespół 2007. W tej kategorii odgórnie założono grę co dwa tygodnie, w pozostałych co tydzień. 

Śląska Liga Młodych Talentów (rocznik 2008) – Bielsko-Biała, obiekty BTS Rekord przy ul. Startowej 13

Uczestnicy:
1. Rekord Bielsko-Biała

2. BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała

3. APN GKS Tychy

4. Raków Częstochowa

5. Stadion Śląski Chorzów

6. Gwarek Zabrze

Mecze rozgrywane na trzech boiskach równocześnie (nawierzchnia sztuczna), każde spotkanie 2 x 15 minut.

Harmonogram:

Godzina

Boisko

Mecz

14:00

A

Rekord Bielsko-Biała -  APN GKS Tychy

14:00

B

BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała - Raków Częstochowa

14:00

C

Stadion Śląski - Gwarek Zabrze

 

 

 

14:35.

A

BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała - Gwarek Zabrze

14:35

B

Stadion Śląski - APN GKS Tychy

14:35

C

Rekord Bielsko-Biała - Raków Częstochowa

 

 

 

15:10

A

Gwarek Zabrze - APN GKS Tychy

15:10

B

Rekord Bielsko-Biała - BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała

15:10

C

Stadion Śląski - Raków Częstochowa

 

 

 

15:45

A

Rekord Bielsko-Biała - Stadion Śląski

15:45

B

Raków Częstochowa - Gwarek Zabrze

15:45

C

BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała - APN GKS Tychy

 

 

 

16:20

A

Rekord Bielsko-Biała - Gwarek Zabrze

16:20

B

BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stadion Śląski

16:20

C

Raków Częstochowa - APN GKS Tychy