Młodzież szkółka

Młodzież szkółka | 29-04-19

Wygrali Wisła Cup

To o 9-latkach Rekordu, którzy…

miniony weekend spędzili w miejscowości niebezzasadnie zwanej „perłą Beskidów”. Młodzi bielszczanie rywalizowali na obiekcie miejscowego ośrodka „Start” w gronie 18-stu zespołów całego kraju oraz Czech. I to z jakim efektem rywalizowali!

Wyniki „rekordzistów” w eliminacyjnej grupie C:

Polonia Warszawa – Rekord Bielsko-Biała 0:2

AP 11 Legionowo II – Rekord B-B 0:7

MFK Karwina – Rekord B-B 0:4

UKS Strzybnica – Rekord B-B 0:9

AP Team Gliwice – Rekord B-B

Grupa „złota”:

AP Wilki Warszawa – Rekord B-B 0:4

AMPT Kraków – Rekord B-B 1:3

AP 11 Legionowo I – Rekord B-B 0:5

UKS Orlik Prudnik 0:0

Końcowa kolejność:

1. Rekord Bielsko-Biała

2. UKS Orlik Prudnik

3. Polonia Warszawa

4. AP 11 Legionowo I

5. AP Wilki Warszawa

6. AMPT Kraków

Rekord: Adrian Bartz – Witold Zbytniewski, Dominik Szczerbowski, Konrad Duźniak, Mateusz Zioło, Adam Laskoś, Nikodem Łach, Bartłomiej Kozajda, Bartosz Nowak, Łukasz Góral – wybrany MVP turnieju.

Opinia trenera – Mariusz Gąsiorek: - Pogoda w pierwszym dniu zawodów była dla nas łaskawa, a to pozwoliło zademonstrować umiejętności, jakimi chłopcy dysponują. Przy tym w żadnym ze spotkań nie stracili nawet jednego gola! Między innymi dzięki temu awansowaliśmy do tzw. grupy złotej, do niedzielnej fazy turnieju. Tyle, że pogoda nie była dla uczestników już tak dobra. Graliśmy przy nieustannie padającym deszczu, co wymagało na boisku z naturalną nawierzchnią większego nakładu sił fizycznych, kosztem umiejętności technicznych. Dodam, że praca z tymi chłopakami jest samą przyjemnością. Jestem z nich dumny, bo gdziekolwiek się pojawiamy wszyscy podkreślają, że Rekord gra fajną, otwartą piłkę. Dostrzegają szkolenie prowadzone na wysokim poziomie. Dziękuję chłopakom za ten pełen emocji i wrażeń weekend. Czymże byłaby sobota i niedziela bez piłki nożnej? Byłaby straconym weekendem!

TP