Młodzież szkółka

Młodzież szkółka | 25-03-19

Trzecie miejsce, ale bez wielkiej satysfakcji

 

Nasi 9-latkowie na podium turnieju o Puchar Prezesa KS Dunajec Nowy Sącz.

Trzecia lokata „rekordzistów” sama w sobie  jest sporym osiągnięciem, natomiast gra w nowosądeckich zawodach toczyła się jeszcze o coś innego. 24 zespoły z całego kraju, podzielone na trzy grupy eliminacyjne, rywalizowały o dwa miejsca premiowane udziałem w prestiżowym turnieju „Steel Cup”, w Rzeszowie. Ciekawostka, lista uczestników turnieju w Nowym Sączu zamknięta została już w grudniu ubiegłego roku. Aby móc powalczyć o główną premię, wpierw należało awansować z pierwszego lub drugiego miejsca do fazy finałowej, nazwanej przez organizatorów Ligą Mistrzów. Ta sztuka bielszczanom się udała, nie udało się jednak zrealizować głównego celu-marzenia, o czym poniżej szkoleniowiec biało-zielonych – Mariusz Gąsiorek.

- Trzecie miejsce odbieramy z małym niedosytem – komentuje trener Rekordu U-9. – Dlaczego? Bo tylko pierwsze dwie lokaty uprawniały do startu w turnieju „Steel Cup”, w którym mają pojawić się dziewięciolatkowie z m.in. Juventusu Turyn, Borussii Dortmund, FC Porto, czy Atletico Madryt, że nie wspomnę o wiodących, polskich akademiach: Legii, Lecha i lubińskiego Zagłębia. W trakcie minionych dwóch dni rozegraliśmy 12 meczów, czyli 180 minut „czystej” gry”! To dało się we znaki w niedzielnej fazie finałowej. Czego zabrakło? Siły, determinacji, trochę szczęścia i umiejętności. Mógłbym jeszcze długo wymieniać, ale nie to jest wytłumaczeniem dla moich podopiecznych. Mamy wszyscy świadomość, że jeśli chcemy grać z najlepszymi, to musimy grać jeszcze lepiej, trenować jeszcze mocniej. To przyniesie efekty! Może jeszcze nie dziś, ani jutro, ale już za rok lub trochę później… Wiele zależy od samych chłopaków, od tego ile czasu i poświęcenia będą w stanie w to wszystko włożyć. Niemniej, jestem z nich dumny, bo każdy dał z siebie tyle, ile mógł. Przysporzyli nie tylko mnie niemałych emocji. Nic, trenujemy dalej! Przed nami kolejne turnieje, w których rywalizując z ekipami z całego kraju będziemy zbierać doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości – zapowiada M. Gąsiorek.

Wyniki „rekordzistów” – eliminacje

R-Football Goleniów – Rekord B-B 0:1

AP Proszowianka – Rekord B-B 0:4

Metal Tarnów – Rekord B-B 1:8

FC Wrocław Academy – Rekord B-B 0:1

KS ’94 Rachowice – Rekord B-B 1:0

Mineralni Krynica – Rekord B-B 0:5

Irzyk Warszawa – Rekord B-B 0:3

Faza finałowa – „Liga Mistrzów”

KS ’94 Rachowice – Rekord B-B 1:1

Bronowianka Kraków – Rekord B-B 1:0

Polonia Trzebnica – Rekord B-B 0:1

ŁKS Łódź – Rekord B-B 1:3

Parasol Wrocław – Rekord B-B 2:1

Klasyfikacja końcowa (1-6):

Parasol Wrocław

Bronowianka Kraków

Rekord Bielsko-Biała

Polonia Trzebnica

ŁKS Łódź

KS ’94 Rachowice

Rekord: Adrian Bartz, Konrad Duźniak, Dominik Szczerbowski, Łukasz Góral, Witold Zbytniewski, Adam Laskoś, Bartosz Nowak, Mateusz Zioło, Hubert Gąsiorek, Maksymilian Grabski, Adam Fabjański 

TP