Młodzież szkółka

Młodzież szkółka | 11-03-19

Tuż obok podium…

Czwartego miejsca nie lubi żaden sportowiec, tym razem jednak lokatę 9-latków Rekordu można uznać za umiarkowany sukces.

Orlen Beniaminek Krosno Cup U-9 – 9-10.03.2019 r.

Wyniki „rekordzistów” w grupie eliminacyjnej:

Metal Tarnów – Rekord B-B 3:7

Beniaminek Profbud Krosna – Rekord B-B 4:4

Lokomotiv Kijów – Rekord B-B 6:1

Pogoń Kraków – Rekord B-B 1:4

AP Limanovia Limanowa – Rekord B-B 1:8

Wyniki „rekordzistów” w grupie finałowej (1-6):

Lokomotiv Kijów – Rekord B-B 6:1

AP Mam Talent – Rekord 3:2

Stal Rzeszów – Rekord B-B 3:4

KS Zakopane – Rekord B-B 6:3

Varsovia Warszawa – Rekord B-B 4:6

Końcowa kolejność:

  1. Lokomotiv Kijów
  2. APMT Polska
  3. KS Zakopane
  4. Rekord Bielsko-Biała

Rekord: Adrian Bartz, Konrad Duźniak, Witold Zbytniewski, Adam Laskoś, Łukasz Góral, Dominik Szczerbowski, Bartosz Nowak, Maksymilian Grabski, Hubert Gąsiorek

Opinia trenera – Mariusz Gąsiorek: - Powiem tak, jeśli chodzi o wynik sportowy to czwarte miejsce jest najgorszym dla sportowca, bo podium jest tak blisko, ale niestety nie stoi się na nim. Jednak w stawce 18-stu zespołów wygląda to nieco inaczej. Dla nas było ono dobrym wynikiem szczególnie, gdy zważyć, że drużyna zaliczyła w tym roku dopiero trzy jednostki treningowe na „otwartym” boisku. Wiem, że mój zespół było stać na drugie miejsce, ale zabrakło trochę szczęścia, charakteru, sprytu w meczu z AMPT (kadra najlepszych zawodników szkółki piłkarskiej „Mam Talent”). Tego nie mogę powiedzieć o meczu z KS Zakopane. Młodzi górale pokazali typowy, właśnie góralski charakter i większą chęć zwycięstwa, determinację. Pierwsze miejsce było już po pierwszym dniu „zarezerwowane”, jeśli można użyć tego określenia w sporcie, dla drużyny Lokomotiv Kijów - najlepszej obecnie ekipie na Ukrainie w tej kategorii wiekowej. Wyniki tego zespołu i gra mówiły same za siebie. My na pewno musimy wyciągnąć pozytywne wnioski z meczu z Ukraińcami oraz całego turnieju, tak aby zaprocentowały one w dalszym procesie szkolenia. Przed nami ważniejszy turniej za dwa tygodnie - eliminacje do „Termy Gorący Potok”, w którym ma wziąć udział stawka czołowych zespołów europejskich. Czas pokaże, czy lekcja jaką z tego turnieju wyciągnęliśmy dała pozytywny efekt. Dziękuje chłopakom za dobrą grę, ale wiem, że stać ich na więcej, rodzicom za wsparcie swoich pociech i doping. 

TP/foto: facebook.com/pg/ORLENbeniaminekkrosnocup/