Młodzież szkółka

Młodzież szkółka | 07-01-19

Turniej w oryginalnej formule

 

W takim udział wzięli w minioną niedzielę w Sosnowcu 10-latkowie Rekordu.

O turnieju „Czarni Cup 2019”, samej formule rozgrywek oraz grze biało-zielonych. opowiada szkoleniowiec „rekordzistów” – Mariusz Gąsiorek: - W zawodach udział wzięło dziesięć zespołów, a system rozgrywek polegał na tym, iż każda z drużyn rozegrała po siedem spotkań, z losowo wybranymi ekipami. Już na wstępie organizatorzy poinformowali, że nagrodę główną otrzyma zwycięzca turnieju, natomiast wszystkie pozostałe zespoły zostaną sklasyfikowane na równorzędnym, drugim miejscu i uhonorowane będą identycznymi upominkami. Nowatorskie, ale według mnie sympatyczne pociągnięcie. Natomiast cieszę się bardzo z nagrody indywidualnej dla Adriana Bartza. W ostatnich turniejach, w których braliśmy udział zasługiwał na miano najlepszego bramkarza, ale jakoś nie miało to odzwierciedlenia w decyzjach organizatorów, za każdym razem wygrywał ktoś inny.  

A sam turniej w Sosnowcu rozpoczęliśmy optymalnie, graliśmy bardzo dobrze i wygrywaliśmy mecz za meczem. Kryzys przyszedł na starcie spotkania z Zagłębiem II, w którym po czterech minutach przegrywaliśmy 0:3. Potrzeba było trochę trenerskich słów otuchy i mobilizacji, aby odrobić straty. Częściowo udało się, po dwóch golach „wróciliśmy” do gry. Niestety błędy w końcówce spowodowały, że nie udało się „dogonić” rywali. Ale do tych błędów, pomyłek, chłopcy w tym wieku mają prawo. Kiedy mają się na nich uczyć, wyciągać z nich wnioski, jeśli nie teraz? Natomiast mecz ostatniej kolejki z naszym udziałem dobitnie pokazał, która drużyna w całej stawce jest najlepsza. Rywale wygrali wszystkie turniejowe spotkania, w tym z nami, ale za to nasz bramkarz miał sporo okazji do wykazania się. Swoimi interwencjami tylko potwierdził słuszność wyboru najlepszego bramkarza zawodów.

Wyniki „rekordzistów”:

Orbita Bukowno – Rekord Bielsko-Biała 1:2; Laskoś, Nowak po 1

FA Czeladź – Rekord B-B 0:5; Laskoś, Nowak po 2, Zbytniewski – 1

Czarni Sosnowiec – Rekord B-B 0:2, Laskoś – 2

Słowik Olkusz – Rekord B-B 1:1; Nowak – 1

MKS Mysłowice – Rekord B-B 1:3; Laskoś – 2, Zbytniewski – 1

Zagłębie II Sosnowiec – Rekord B-B 5:2; Laskoś – 2

KA 4resPect Krobia Leszno – Rekord B-B 4:0

Rekord (rocznik 2009): Adrian Bartz – Konrad Duźniak, Adam Laskoś, Witold Zbytniewski, Bartosz Nowak, Mateusz Zioło, Hubert Gąsiorek, Adam Fabjański; trener – Mariusz Gąsiorek

TP