Piłka nożna

Piłka nożna | 12-06-18

Ten ostatni mecz i wakacje

 

„Rekordziści” wcześniej niż ligowa konkurencja zakończą ligowy sezon 2017/2018.

Bielszczanie mecz 34. kolejki rozegrają już w najbliższą środę, o godz. 18:00, w Turzy Śląskiej. Przy okazji, ukłony dla działaczy oraz zawodników i sztabu szkoleniowego Unii za przychylność dla propozycji przyśpieszenia terminu spotkania, kierowanej z obozu biało-zielonych. O powodach poinformujemy już wkrótce. Tak się składa, iż dla obu zespołów środowa potyczka mieć będzie już tylko formalno-statystyczno-historyczne znaczenie.

Mimo heroicznych wysiłków Unii w ostatnich tygodniach, po dwóch sezonach spędzonych w trzecioligowym towarzystwie, miejscowi opuszczą to grono, oby tylko na jeden rok. W jakimś stopniu jest to efekt wyciągnięcia niewłaściwych  wniosków po poprzednim, debiutanckim sezonie. Wtedy team z Turzy Śląskiej uratował się w równym stopniu zawdzięczając to własnej postawie, przy jednoczesnej porażce 0:2 w ostatniej kolejce rezerw Śląska Wrocław, z … Rekordem. Ot, ironia losu. Tego, że stać było turzan na lepsze, niż zajmowane 16. miejsce, nie wątpimy. Na dystansie całego sezonu Unia tego jednak nie udokumentowała na boisku.

Bielszczanie z kolei ukończą rozgrywki w środku ligowej stawki, czyli na miejscu z grubsza obrazującym postawę naszej drużyny w całych rozgrywkach. Świetne występy przeplatali biało-zieloni kiepskimi. Po przeciętnej w wykonaniu „rekordzistów” rundzie jesiennej życie wymusiło przebudowę składu, co przyniosło w końcowym rozrachunku ciut lepszą, wiosenną część rozgrywek. Szału nie było, okrzyków zachwytu – także, ale dogłębną analizę pozostawiamy kompetentnemu w tej materii sztabowi szkoleniowemu. Kibicowskim okiem patrząc, chciałoby się widzieć „rekordzistów” w ostatnim meczu sezonu skutecznych, jak w poprzednim wyjazdowym starciu w Lubinie i zdeterminowanych, niczym w minioną sobotę, w konfrontacji ze Ślęzą Wrocław. Spełnienie takiego życzenia na pewno nie przekracza możliwości ekipy z Cygańskiego Lasu.

Niezwłocznie po spotkaniu w Turzy Śląskiej „rekordziści” udadzą się na urlopy, z których powrócą 9 lipca br., oby mając w pamięci ostatni, udany, ligowy występ.

TP/foto (z jesiennego meczu Rekord - Unia): PM

III liga, gr. 3 – 34. kolejka (13-16.06.2018 r.)

(śro., 18:00) Unia Turza Śląska – Rekord Bielsko-Biała

(sob., 18:00) Skra Częstochowa – BKS Stal Bielsko-Biała

(sob., 18:00) Gwarek Tarnowskie Góry – Górnik II Zabrze

(sob., 18:00) Ruch Zdzieszowice – Polonia Głubczyce

(sob., 18:00) Ślęza Wrocław – KGHM ZANAM Polkowice

(sob., 18:00) Piast Żmigród – Lechia Dzierżoniów

(sob., 18:00) Zagłębie II Lubin – Stal Brzeg

(sob., 18:00) Falubaz Zielona Góra – Pniówek Pawłowice

(sob., 18:00) Stilon Gorzów Wlkp. – Miedź II Legnica