Piłka nożna

Piłka nożna | 11-06-18

Istne szaleństwo

 

Dobiega końca piąty sezon „rekordzistów” na poziomie III ligi.

 

Od tego debiutanckiego 2013/2014 nieprzerwanie biało-zieloni rywalizują z częstochowską Skrą, Ruchem Zdzieszowice, Pniówkiem Pawłowice i bialską Stalą. Nie, nie będzie to rys historyczny, ani tym bardziej podsumowanie bieżących rozgrywek, wszakże do ich końca jeszcze jedna kolejka oraz wysoce prawdopodobny baraż. Tych pięć sezonów rywalizacji z ekipami ze Śląska i Opolszczyzny, a od dwóch lat także drużynami dolnośląskimi i lubuskimi, pozwala na może mało oryginalną, ale autorytatywną tezę – tak szalonego sezonu jeszcze nie było. To oczywiście w kontekście tak gry o awans, jak o zachowanie ligowego bytu. Ironizując stwierdzić można, że największymi zwycięzcami III ligi, gr. 3 są … bukmacherzy.

To, że każda z dotychczas rozegranych kolejek przynosiła mniejsze lub większe niespodzianki, bywało sensacje, to normalka. Ale, żeby na samym finiszu było tyle zagadek do rozwiązania? Mecze minionej soboty sporo wyjaśniły, ale konia z rzędem temu, kto przewidział, że pójdzie to w taką stronę. Jeszcze o 17:59, przed pierwszymi gwizdkami sędziów na dziewięciu obiektach, większe/mniejsze szanse na awans miało pięć zespołów. Tymczasem trzy z nich dość zaskakująco na ostatniej prostej odpadły z wyścigu. Gwarek Tarnowskie Góry po remisie 2:2 w Dzierżoniowie, mimo desperackiej pogoni za wynikiem, „odmeldował się” z gry o najwyższą stawkę. W „KGHM-derby”, na boisku faworyta, zwycięstwo 1:0 fetowali ratujący się przed spadkiem lubinianie, a nie wielotygodniowy lider z Polkowic. Stal Brzeg nie zaciągnęła „hamulca ręcznego” niesamowicie rozpędzonemu wiosną Piastowi Żmigród. Efekt? Remis 1:1 i już tylko dwóch pretendentów do awansu. Wrocławska Ślęza, która ograła „rekordzistów” po obustronnie heroicznym boju oraz częstochowska Skra, „planowo” wygrywająca 4:0 w Głubczycach, to te ekipy powalczą o wszystko. W ostatniej kolejce do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie chyba już zrezygnowany KGHM ZANAM, Skra podejmie BKS Stal. Nasz typ? Będzie baraż o awans!

A na dole klasyfikacji jeszcze ciekawiej. Po kolei, rezerwy Zagłębia po zwycięstwie w Polkowicach dołączyły do strefy bezpieczeństwa. „Dwójka” Miedzi ogrywając 2:1 Unię zwiększyła swoje szanse na zachowanie III-ligowego bytu, a zespół z Turzy Śląskiej strąciła równocześnie w czwartoligową czeluść. Gorzowski Stilon, choć zremisował w Bielsku-Białej przy Rychlińskiego, to nadal musi drżeć o swój byt, szczególnie że w ostatniej serii zmierzy się z równie niepewną swojego statusu Miedzią II. Piłkarzom Pniówka, tylko i aż jeden punkt w konfrontacji z Ruchem Zdzieszowice, pozwolił wyrwać się spod kreski. A wszystko to po pełnym zwrotów spotkaniu w Zabrzu-Mikulczycach, gdzie rezerwy Górnika zmierzyły się ze zdegradowanym już Falubazem. Oto do 85. minuty 3:1 prowadzili gospodarze, aby w końcówce meczu kompletnie się pogubić. Rezultat 4:3 dla zielonogórzan, zważywszy na okoliczności, jest wręcz sensacyjny, a dla zabrzan bardzo bolesny, jako że „górnicy” znaleźli się w krytycznej strefie spadkowej. Ale czy tak będzie po ostatniej kolejce? Nikt za to głowy pod topór nie położy. I znów z niecierpliwością równą piłkarzom, trenerom, działaczom oraz kibicom na końcowe wyniki czekać będą … bukmacherzy. Obstawiamy „w ciemno” – to oni będą znów największymi wygranymi.

Echa medialne meczu Rekord – Ślęza:

Galeria BTS Rekordu autorstwa Pawła Mruczka - TUTAJ


www.sportowebeskidy.pl - +5 u siebie

Ostatni w tym sezonie mecz o III-ligowe punkty na stadionie przy ul. Startowej zapowiadał się frapująco. Wszak bielski Rekord podejmował wicelidera z Wrocławia. 


www.pilkanozna.slezawroclaw.pl - Piłkarze Ślęzy zrobili to znowu

W rozegranym w Bielsku-Białej meczu 33. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3) Ślęza Wrocław wygrała z miejscowym Rekordem 1:0.


www.pilkanozna.slezawroclaw.pl - Galeria


www.pilkanozna.slezawroclaw.pl - Komentarze po spotkaniu w Bielsku-Białej


www.pilkanozna.slezawroclaw.pl - Rekord - Ślęza w liczbach


www.gazetawroclawska.pl - III liga. Ślęza Wrocław w samej końcówce przedłuża nadzieje na awans

W wyścigu o awans do II ligi w grupie 3. III ligi pozostały już trzy zespoły. W najtrudniejszej sytuacji jest Gwarek Tarnowskie Góry, a wszystko powinno rozstrzygnąć się pomiędzy Ślęzą Wrocław a Skrą Częstochowa


www.tuwroclaw.com - Mistrzowie końcówek! Ślęza znów wydarła zwycięstwo w ostatnich sekundach!

Ślęza Wrocław wciąż pozostaje w grze o awans do II ligi. Piłkarze 1KS-u w 33. kolejce trzeciej ligi pokonali na wyjeździe Rekord Bielsko-Biała 1:0 po golu Dawida Molskiego w doliczonym czasie gry. Było to już trzecie zwycięstwo Ślęzy z rzędu po bramce w ostatnich sekundach.


www.dolfutbol.pl - Ślęza w 90 minucie przedłuża szansę na II ligę. Koniec marzeń Polkowic

Przed ostatnią kolejką III ligi na placu boju o II ligę pozostały w praktyce 2 zespoły – Skra Częstochowa i Ślęza Wrocław. Żółto-czerwoni wygrali w Bielsku-Białej 1:0 po golu w 90 min.

 

 

TP/ŁB/foto: PM