Piłka nożna

Piłka nożna | 02-01-18

Sparingowi konkurenci

Co o zimowych sparingpartnerach „rekordzistów” wiedzieć warto i trzeba…

20.01 (sobota) – MKS Trzebinia (III liga, gr. 4 – 11. miejsce po I rundzie)

Tym test-meczem „rekordziści” zainaugurują serial zimowych sparingów. Termin potyczki z małopolskim trzecioligowcem już potwierdzony, start meczu o godzinie 13-ej, a areną potyczki będzie boisko ze sztuczną trawą w Chełmku. A oponent? Jak na jesienną chwiejność na ławce trenerskiej, wynik MKS-u Trzebinia na finiszu jesieni co najmniej przyzwoity. Warto zauważyć, że MKS zaczął sezon pod trenerską batutą Macieja Antkiewicza, którego w trakcie rundy zastąpił Krzysztof Szopa. Zimowe przygotowania przed rundą wiosenną nadzorować będzie już nowy szkoleniowiec o uznanej renomie – Jerzy Kowalik.

23.01 (wtorek) – MŠK Namestovo (III liga słowacka, gr. 3 – 6. miejsce

Ta gra kontrolna odbędzie się na obiekcie czechowickiego MOSiR-u, a fakt, że do niej dojdzie jest kolejnym przejawem zacieśniającej się współpracy obu klubów. Ekipa z Namestova ukończyła pierwszą część sezonu na dobrej, szóstej pozycji w jednej z czterech grup trzeciego poziomu rozgrywkowego na Słowacji.

26.01 (piątek) – ROW 1964 Rybnik (II liga – 12. miejsce)

Po kiepskim starcie rybniczanie „pozbierali się” w trakcie rundy jesiennej, na co zapewne wpływ miała zmiana na stanowisku trenerskim. Piotra Piekarczyka zastąpił dotychczasowy drugi szkoleniowiec piłkarzy ROW-u – Roland Buchała. Aktualnie zespół plasuje się na 12. pozycji w drugoligowej tabeli z relatywnie bezpieczną, pięciopunktową przewagą nad strefą spadkową. Po zimowych sparingach rybniczanie mieć będą niezły przegląd trzecioligowców z grupy 3, w planach mają bowiem jeszcze sparingi z ekipami z Zabrza, Brzegu, Polkowic i Zdzieszowic.

31.01 (środa) – Zagłębie Sosnowiec (I liga – 8. miejsce)

Rozgrywki pierwszoligowe są od kilku lat tak nieprzewidywalne, że ośmiopunktowa strata sosnowiczan do przodującej Chojniczanki jest jak najbardziej możliwa do odrobienia. Sparing z „rekordzistami” będzie dla Zagłębia drugim test-meczem tego dnia, wcześniej gracze Dariusza Dudka zmierzą się z II-ligową Puszczą Niepołomice. Po tych sparingach ekipa z Sosnowca uda się na kilkudniowe zgrupowanie do Hiszpanii.

3.02 (sobota) – Sarmacja Będzin (HAIZ IV liga śląska, gr. 1 – 4. miejsce)

To będzie bodaj pierwsza potyczka sparingowa obu drużyn. Przed laty, jeszcze w czwartoligowej przeszłości, Rekord mierzył się w Pucharze Polski z ekipą z Będzina. Po tym spotkaniu bielszczanie odbędą kilkudniowe zgrupowanie na własnych obiektach.

7.02.2018 r. (środa) – Unia Oświęcim (IV liga małopolska-zachód – 4. miejsce)

Biało-niebiescy bardzo solidnie prezentowali się w jesiennych zmaganiach, co w oczywisty sposób przełożyło się na wysoką lokatę. Pięć punktów straty Unii do liderującego Hutnika Kraków jest dystansem, który oczywiście jest do zniwelowania. Na to z pewnością liczą Maciej Iwański i s-ka, w której składzie znajdziecie m.in. ex-rekordzistę – Krzysztofa Skrzypca.

10.02.2018 r. (sobota) – Decor Bełk (HAIZ IV liga śląska, gr. 2 – 1. miejsce)

Lider rozgrywek IV ligi, gr. 2 uporczywie walczy o powrót na wyższy szczebel. Ubiegłorocznego barażu z Gwarkiem Tarnowskie Góry wygrać się nie udało, może więc „replay” będzie bardziej pomyślny. Wpierw jednak trzeba pokonać ligową konkurencję. W kadrze trenera Jarosława Kupisa nie brak piłkarzy, których biało-zieloni pamiętają z III-ligowych zmagań, takich jak m.in. Piotr Bysiec, Mateusz Łobaczewski, Damian Olczak i Grzegorz Jasiczek.

17.02.2018 r. (sobota) – Odra Opole (I liga – 2. miejsce)

Nie tak odległe to czasy, gdy biało-zieloni rywalizowali z Odrą o trzecioligowe punkty. Aktualnie opolanie zajmują pozycję wicelidera I ligi! Sparing z Rekordem będzie dla podopiecznych Mirosława Smyły jednym z dwóch do rozegrania w tym dniu. Obok bielszczan dyspozycję pierwszoligowca sprawdzi zespół MKS-u Kluczbork.

24.02.2018 r. (sobota) – Ruch Radzionków (HAIZ IV liga śląska, gr. 1 – 2. miejsce)

Wicelidera IV ligi, gr. 1 czeka zimą przebudowa składu, co związane jest z szeroko pojmowaną polityka finansową u „Cidrów”. O dobrej jakości piłkarskiej radzionkowian „rekordziści” mieli okazję przekonać się prze dwa lata z rzędu, rozgrywając mecze pucharowe z Ruchem, w tym pamiętny, czerwcowy finał.

3.03.2018 r. (sobota) – Odra Centrum Wodzisław Śląski (HAIZ IV liga śląska, gr. 2 – 4. miejsce)

Beniaminek (jak to brzmi?) IV ligi, gr. 2 przez krótki moment nawet przewodził stawce. Na trenerskiej ławce zasiada znany kibicom piłkarskim z występów także w naszym regionie Bartłomiej Socha, a niekwestionowanym „wodzem” wodzisławian jest Marcin Malinowski. Jeśli rozegrało się 458 meczów (!) na boiskach ekstraklasy, nie może być inaczej.

O godzinach i miejscu rozegrania poszczególnych spotkań informować będziemy na bieżąco. 

TP/foto: PM