Piłka nożna

Piłka nożna | 13-01-22

Sparingpartnerzy III-ligowców

 

Przyjrzyjmy się: kto i kiedy sprawdzi biało-zielonych przed inauguracją rundy wiosennej, w grupie trzeciej.

15.01.2022 r., sobota, g. 11:00 – GKS Katowice (I liga)

To już staje się powoli dobrym obyczajem, oba zespoły od wzajemnej konfrontacji sparingowej rozpoczynają cykl zimowych gier kontrolnych. Przed rokiem, na stadionie „Na Górce”, odnotowano remis 1:1 (na zdjęciu). Rok wcześniej, w tym samym miejscu, ekipa ze stolicy Górnego Śląska ograła bielszczan 4:1. Oba wspomniane spotkania podopieczni Rafała Góraka rozgrywali jeszcze jako drugoligowcy. Aktualnie – już jako I-ligowiec – plasują się na 13. pozycji w tabeli. Tym test-meczem piłkarze GieKSy kończyć będą mini-zgrupowanie na obiektach w Cygańskim Lesie.

22.01.2022 r., sobota, g. 13:00 – Podhale Nowy Targ (III liga, gr. 4)

Po niedługiej przerwie wracamy do tradycji bielsko-nowotarskich gier kontrolnych. Ostatnie spotkanie Rekordu z Podhalem odbyło się przy Startowej, 17 lipca 2019 roku. Warto przypomnieć, iż szkoleniowcem ekipy gości był wówczas… Dariusz Mrózek. Sparing zakończył się wygraną gospodarzy 1:0. Po rundzie jesiennej sezonu 2021/22 nowotarżanie lokują się na 3. miejscu w ligowej tabeli, z dorobkiem 34. punktów.

26.01.2022 r., środa, g. 17:00 – MRKS Czechowice-Dziedzice (IV liga śląska, gr. 2)

Czechowiczanie należą do wąskiego grona niemal stałych sparingpartnerów biało-zielonych. Do potyczki dojdzie w trakcie krótkiego zgrupowania „rekordzistów” na własnych obiektach. Piłkarze MRKS-u po jesiennej części rozgrywek czwartoligowych zajmują 8. lokatę. Dla czechowiczan będzie druga z zimowych gier kontrolnych (po meczu z Pniówkiem), druga pod wodzą nowego szkoleniowca – Wojciecha Białka.

29.01.2022 r., sobota….

W tym terminie sztab szkoleniowy Rekordu poszukuje rywala, na zakończenie bielskiego zgrupowania naszych trzecioligowców. 

5.02.2022 r., sobota, g. 11:00 – Ruch Chorzów (II liga)

Jeszcze w ubiegłym sezonie obie ekipy mierzyły się o trzecioligowe punkty, mecz Rybniku-Kamieniu mieć będzie wyłącznie szkoleniowy charakter. „Niebiescy” bardzo udanie rozpoczęli sezon drugoligowy, aby po jesiennej części zmagań plasować się na 3. miejscu, w tzw. strefie barażowej. Dla chorzowian test-mecz z biało-zielonymi będzie ostatnim akcentem kilkudniowego zgrupowania.

12.02.2022 r., g. 9:00 – LKS Jawiszowice (IV liga małopolska – zachód)

8 lutego 2020 roku, na stadionie przy Młyńskiej bielszczanie pokonali czwartoligowców 4:1. W Małopolsce, silnej grupie zachodniej, jawiszowiczanie plasują się 5. pozycji, a wiedzieć warto, że w efekcie planowanej reorganizacji rozgrywek w regionie utrzymanie w czwartej lidze gwarantuje miejsce nie niższe od ósmego. Do Bielska-Białej piłkarze LKS-u zjadą z nowym trenerem, bowiem dotychczasowy – Przemysław Pitry, objął stanowisko w sztabie szkoleniowym GKS-u Tychy.

19.02.2022 r., sobota, g. 11:00 – Cracovia II (III liga, gr. 4)

To będzie rewizyta krakowian i rewanż za letnią potyczkę. 14 lipca ubr, w Rącznej, „rekordziści” po golach Szymona Wróblewskiego i Szczepana Muchy ograli rezerwy „Pasów” 2:1. Aktualnie podopieczni Piotra Gizy są liderami rywalizacji w grupie 4., z jednym punktem przewagi nad Siarką Tarnobrzeg.

26.02.2022 r., sobota, g. 13:00 – GKS II Tychy (IV liga, gr. 2)

Silna ekipa trenera Jarosława Zadylaka z niemałymi szansami na pierwszą lokatę w tabeli IV ligi śląskiej, gr. 2, premiowaną udziałem w barażu o awans do III ligi. Na razie tyszanie współprowadzą z Dekorem Bełk, w tabeli po rundzie jesiennej.

5.03.2022 r., sobota – Wieczysta Kraków (IV liga małopolska – zachód)

To żadna sensacja, że zespół dowodzony przez trenera Franciszka Smudę samodzielnie i pewnie przewodzi rozgrywkom, z 11-punktową przewagą na półmetku nad Wiślanami Jaśkowice. Mimo to „gwiazdozbiór” spod Wawelu dokonuje dalszych wzmocnień. Tylko w ostatnich tygodniach do Wieczystej dołączyli m.in. Haitańczyk Wilde-Donald Guerrier (kiedyś Wisła Kraków, ostatnio Apollon Limassol) i  Maksymilian Hebel (ex-Resovia), a anonsowane jest przyjście Macieja Jankowskiego. 32-letni napastnik rozegrał 302 spotkania w rodzimej ekstraklasie, zdobył 63 gole, a przeszłości reprezentował m.in. Ruch Chorzów, Wisłę Kraków, gliwickiego Piasta, Arkę Gdynia, a ostatnio mielecką Stal. Ubiegłorocznej zimy w konfrontacji Rekordu z Wieczystą zanotowaliśmy „Na Górce” remis 2:2.

TP/foto-archiwum: PM