Piłka nożna

Piłka nożna | 07-10-21

Alarm na/w Warcie

 

Warta i Rekord zajmują pozycje na przeciwnych biegunach tabeli, choć niektóre problemy wydają się być jednakowe.

Te dotyczą przede wszystkim kłopotów związanych ze stanem zdrowia kilku zawodników oraz nadmiarem kartek. Te ostatnie eliminują z udziału w sobotniej grze np. Radosława Mikołajczaka z jednej i Konrada Karetę (na zdjęciu), z drugiej strony. Uraz doznany w środowym spotkaniu pucharowym stawia występ Michała Batelta pod znakiem zapytania. Gdy jednak przyjrzeć się ciut wnikliwiej ligowej tabeli łatwo dostrzec, że problemy w nieporównywalnie większym stopniu dotyczą gorzowskiej Warty. Pięć punktów w jedenastu spotkaniach, bez wygranej przed własną publicznością i ostatnia lokata, mówią wiele. Kiepskiej sytuacji gospodarzy sobotniego meczu nie poprawiła, jak dotąd, zmiana na stanowisku trenerskim, które od miesiąca zajmuje ukraiński szkoleniowiec – Mykoła Dremluk. Ostatnie ze spotkań ligowych, w Lubinie, gorzowianie zakończyli porażką 0:5. Gorzką pigułkę musieli przełknąć również „rekordziści”, doznając pierwszej w sezonie przegranej 1:2 z rezerwami Miedzi II. W jakimś stopniu trzy punkty na rzecz legniczan były ceną za wcześniejsze, pucharowe, 120-stominutowe starcie w Nowym Dworze Mazowieckim. Obie przegrane w lidze bolały jednakowo, choć w Gorzowie Wielkopolskim chyba nieco bardziej…

A propos Pucharu Polski, oba zespoły w minioną środę rozgrywały spotkania edycji 2021/22, oba odnotowały zwycięstwo. Gorzowianie rozgromili 6:0 Spartaka Deszczno (klasa okręgowa) w IV rundzie rozgrywek na szczeblu lokalnym. Na podobnym poziomie, w 1/2 finału rozgrywek w podokręgu Bielsko-Biała, „rekordziści” pokonali 4:0 Spójnię Landek. Przy tej okazji warto zauważyć snajperski błysk Dominika Nowakowskiego z trzema golami dla Warty oraz „dwupak” Marcina Wróbla, w ekipie biało-zielonych.

Swego rodzaju przestrogą dla bielszczan są statystyki dotychczasowych potyczek z Wartą. Z czterech, aż trzy zakończyły się wygraną gorzowian, w tym ostatnia, z początku maja br. Po trafieniach Pawła Posmyka i Pawła Krauza gorzowianie wywieźli z Cygańskiego Lasu komplet punktów.

III liga, gr. 3 – 12. kolejka (8-9.10.2021 r.)

(pt., 16:00) Foto-Higiena Gać – MKS Kluczbork

(sob., 12:00) Miedź II Legnica – Lechia Zielona Góra

(sob., 12:00) Carina Gubin – Stal Brzeg

(sob., 13:00) LKS Goczałkowice-Zdrój – Zagłębie II Lubin

(sob., 14:00) Warta Gorzów Wielkopolski – Rekord Bielsko-Biała  transmisja PPV

(sob., 14:00) Piast Żmigród – Ślęza Wrocław

(sob., 15:00) Polonia Bytom – Pniówek ’74 Pawłowice

(sob., 15:00) Górnik II Zabrze – Karkonosze Jelenia Góra

(sob., 17:00) Odra Wodzisław Śląski – Gwarek Tarnowskie Góry

***

Wilkowicka „wataha” ostrzy kły na rezerwy Rekordu. Ale cóż się dziwić, w sobotnie popołudnie dojdzie do konfrontacji wicelidera z przodownikiem bielsko-tyskiej „okręgówki”, dwóch niepokonanych dotąd zespołów. I niech te dwa zdania wystarczą za rekomendację tego spotkania. Szykuje się widowisko, zapowiadają się sporego kalibru emocje, zarazem przedsmak finałowej potyczki pucharowej wilkowiczan z trzecioligowym Rekordem.

Klasa okręgowa „ZINA Bielsko – Tychy”, gr. 5 (sob., 14:30) GLKS Wilkowice – Rekord II Bielsko-Biała

TP/foto-archiwum: PM