Piłka nożna

Piłka nożna | 13-11-17

Do zapomnienia

 

Zdawkowo mówi o konfrontacji ze Ślęzą golkiper „rekordzistów” – Krzysztof Żerdka, który wstępną myśl rozwija w dalszej części rozmowy.

Czy w kontekście przebiegu sobotniego spotkania we Wrocławiu oraz wyniku 0:3, jest cokolwiek wartego wspominania po tym meczu?

- Myślę, że to mecz z gatunku tych do jak najszybszego zapomnienia. Trzeba z tego wyciągnąć wnioski, szybko wymazać z pamięci i pomyśleć o tym co w najbliższej przyszłości. Jako zespół zagraliśmy słabo, nie byliśmy monolitem w działaniach obronnych.

A propos defensywy – 27 straconych goli w szesnastu spotkaniach ligowych nie jest powodem do chluby…

- Trudno powiedzieć co się dzieje. W zasadzie każdemu z nas w tej rundzie przytrafiły się brzemienne w skutkach błędy. Brakuje konsekwencji w działaniach defensywnych, w pewnych momentach zawodzi koncentracja. Może chcemy grać zbyt otwarty futbol, przez potem brakuje nas z tyłu? No w każdym razie, w poprzednich rundach takie statystyki nam się nie przytrafiały.

Najlepszy sposób na poprawę nastrojów to wygrać dwa ostatnie, jesienne mecze – ligowy z Unią Turza Śląska i pucharowy ze Spójnią Landek.

- O Pucharze Polski i Spójni Landek pomyślimy dopiero za tydzień. Natomiast zgadzam się, że tylko zwycięstwa pomogą odbudować morale, pozwolą zakończyć jesień pozytywnym akcentem, co byłoby bardzo przydatne przed długą przerwą zimową. Ale pierwszy i podstawowy warunek, to wybiegać sobotnie spotkanie i zdobyć trzy punkty w meczu z Unią. Na pewno ekipa z Turzy Śląskiej jest w dobrych nastrojach po wygranej z „dwójką” Miedzi, no i z tego co gdzieś tam wyczytałem, zagrali po raz pierwszy na zero z tyłu! Na pewno duża w tym zasługa Piotra Pasia w bramce Unii, skądinąd do niedawna naszego, czyli golkiperów Rekordu, trenera…(śmiech) Fajnie będzie teraz zmierzyć się z Piotrem w czysto sportowej rywalizacji. Ale to sprawa drugoplanowa, o tej najważniejszej już powiedziałem.

TP/foto: PM   

 Media po meczu Ślęza – Rekord:

www.dolfutbol.pl - III liga. Piast pokonał lidera. Ślęza wciąż na fali, pech Lechii

16. kolejka III ligi. W debrach Zagłębia Miedziowego KS Polkowice przegrał z rezerwami Zagłębia 0:2. Piast Żmigród wygrał z liderem z Brzegu. Kolejny dobry mecz Ślęzy Wrocław i pechowa porażka Lechii Dzierżoniów w meczu na szczycie.


www.pilkanozna.slezawroclaw.pl - Bramki


www.pilkanozna.slezawroclaw.pl - Efektowne zwycięstwo Ślęzy w ostatnim meczu we Wrocławiu

W meczu 16. kolejki rozgrywek III ligi Ślęza Wrocław wygrała z Rekordem Bielsko-Biała 3:0


www.pilkanozna.slezawroclaw.pl - Wypowiedzi pomeczowe

Oto co po meczu Ślęza Wrocław – Rekord Bielsko – Biała powiedzieli trenerzy i piłkarze obu zespołów.


www.pilkanozna.slezawroclaw.pl - Galeria


www.pilkanozna.slezawroclaw.pl - Mecz Ślęzy z Rekordem Bielsko-Biała w liczbach

Przedstawiamy statystyki z meczu Ślęza Wrocław – Rekord Bielsko-Biała


www.tuwroclaw.pl - Ślęza pobiła Rekord. Wrocławianie zbliżają się do ligowej czołówki [RELACJA, WIDEO]

Piłkarze Ślęzy Wrocław nie dali większych szans Rekordowi Bielsko-Biała i pewnie wygrali 3:0 w spotkaniu 16. kolejki III ligi. Bramki dla 1KS-u strzelili Adrian Repski, Maciej Firlej i Tobiasz Jarczak. Dzięki tej wygranej podopieczni Grzegorza Kowalskiego zbliżyli się do ligowej czołówki, a do prowadzącej Skry Częstochowa tracą tylko pięć "oczek".


www.sportowebeskidy.pl - Nie sprostali zadaniu

Powracająca ostatnimi czasy na zwycięski szlak drużyna Rekordu mierzyła się dziś we Wrocławiu z tamtejszą Ślęzą.

 

ŁB/TP