Piłka nożna

Piłka nożna | 19-11-20

Wyjazdowa nadzieja

 

Piłkarze Rekordu nie są ani pierwszym, ani ostatnim zespołem, który skuteczniej punktuje „w delegacji”, niż na domowym obiekcie.

Tak jest przynajmniej w bieżącej rundzie, w której biało-zieloni jedenaście punktów przywieźli z boisk rywali, raptem dziewięć gromadząc przy Startowej. Jednakże ostatnia eskapada „rekordzistów” do Zielonej Góry do udanych nie należała, to tak eufemistycznie rzecz ujmując. Ale wróćmy do pozytywów, a jeśli tak, to wypada zwrócić uwagę na jedną, drobną statystykę z tej jesieni. Otóż nie zdarzyło się bielszczanom, aby doznali w ostatnich miesiącach dwóch porażek z rzędu. Skoro więc z Grodu Bachusa wrócili z pustymi rękoma, to jest spora szansa, że jakąś zdobycz z Gaci wywiozą, a już najchętniej widziany byłby komplet punktów. Tę nadzieję podpieramy powrotem do meczowej kadry zawodników, którzy w spotkaniu z Lechią zaliczyli kartkową absencję. Pole manewru trenera Dariusza Mrózka dość wyraźnie poszerzyło się, najkrócej – jest w kim wybierać…

No i warto byłoby skorzystać na problemach Foto-Higieny. Jedenaście punktów na dystansie 16-stu spotkań, to bardzo skromny dorobek. Stąd zapewne pod koniec października decyzja miejscowych działaczy o zmianie na stanowisku szkoleniowca. W listopadowych kolejkach zespół prowadził już nowy trener – Marcin Koszerny. Będąc przy personaliach, uwagę zwraca strzelec tuzina goli dla Foto-Higieny – Marcin Przybylski. O umiejętnościach najlepszego snajpera w ekipie gospodarzy sobotniego meczu co nieco trenerowi „rekordzistów” wiadomo, obaj Panowie współpracowali w sezonie 2018/19 w nowotarskim Podhalu.  

Ze spotkania planowana jest internetowa transmisja PPV na platformie - Polsport.Live.

TP/foto: MŁ

III liga, gr. 3 – 18. kolejka (21-22.11.2020 r.)

(sob., 13:00) Foto-Higiena Gać – Rekord Bielsko-Biała

(sob., 13:00) LKS Goczałkowice-Zdrój – Ruch Chorzów

(sob., 13:00) ROW 1964 Rybnik – Polonia Bytom

(sob., 13:00) Pniówek ’74 Pawłowice – Warta Gorzów Wielkopolski

(sob., 13:00) Gwarek Tarnowskie Góry – Piast Żmigród

(sob., 13:00) Górnik II Zabrze – Polonia-Stal Świdnica

(sob., 13:00) Stal Brzeg – Zagłębie II Lubin

(sob., 13:00) Miedź II Legnica – MKS Kluczbork

(nd., 13:00) Polonia Nysa – Lechia Zielona Góra

Ślęza Wrocław – pauza