Piłka nożna

Piłka nożna | 15-10-20

Nieobliczalny Piast (weekendowe zapowiedzi)

Dotychczasowe wyniki żmigrodzian w pełni uzasadniają tytułowy przymiotnik.

Pierwsze – i jedyne dotąd – zwycięstwo odnieśli piłkarze Piasta 12 sierpnia br., ogrywając w Zabrzu „dwójkę” Górnika 3:1. Później jeszcze ekipa z Dolnego Śląska zdołała wywieźć remisy m.in. z Chorzowa (!) i Lubina, za to u siebie nie punktuje niemal wcale. W pięciu meczach przed własną publicznością piłkarze ze Żmigrodu zremisowali tylko jedno, 1:1 z Polonią-Stalą Świdnica, w pozostałych zwyciężali goście. Jasne, że okoliczności porażek bywały nieporównywalne, czasami pechowe, ale fakty są faktami, a statystyki…, przedkładają się na tabelę, w której sobotnich rywali biało-zielonych znajdujemy na 17. pozycji. Zatem ze żmigrodzkiej perspektywy patrząc, ciekawie nie jest…

Za to razem z grą oraz wynikiem domowego starcia z MKS-em Kluczbork poprawie uległy humory w Cygańskim Lesie. Był styl, była jakość idąca w parze ze skutecznością, a przede wszystkim szczelna defensywa. Czy to jednorazowy „pik” formy bielszczan? Czy też początek trwalszej tendencji w grze „rekordzistów”? Odpowiedzi na oba pytania napłyną ze Żmigrodu w sobotnie popołudnie.

Dla historyczno-statystycznego porządku zakończmy tę część przedmeczowych zapowiedzi informacją o rezultatach gier Piast vs Rekord z przeszłości. Obie drużyny mierzyły się dotąd siedem razy. Żmigrodzianie wygrali jedno spotkanie, bielszczanie cztery, w dwóch pozostałych doszło do podziału punktów.

Nieodpłatną, internetową transmisję (na facebook'u) z meczu: Piast - Rekord, awizuje Telewizja Wzgórz Trzebnickich.

III liga, gr. 3 – 13. kolejka (17-18.10.2020 r.)

(sob., 12:00) Górnik II Zabrze – Gwarek Tarnowskie Góry

(sob., 13:00) Zagłębie II Lubin – Polonia Bytom

(sob., 14:30) Piast Żmigród – Rekord Bielsko-Biała

(sob., 14:30) LKS Goczałkowice-Zdrój – Miedź II Legnica

(sob., 14:30) Pniówek ’74 Pawłowice – Foto-Higiena Gać

(sob., 14:30) Warta Gorzów Wielkopolski – ROW 1964 Rybnik

(sob., 18:00) Ruch Chorzów – Stal Brzeg

(sob., 18:30) MKS Kluczbork – Polonia Nysa

(nd., 14:00) Ślęza Wrocław – Lechia Zielona Góra

Polonia-Stal Świdnica – pauza

***

Po przegranej w Wodzisławiu Śląski oraz domowej porażce z Tarnovią biało-zielone pozwoliły się dopaść grupie pościgowej. Obok „rekordzistek” 16-stopunktowym dorobkiem legitymują się zespoły z Tarnowa i Olsztyna. Za to przewaga łodzianek wzrosła już do sześciu „oczek”. I to właśnie liderujące rezerwy UKS SMS będą gospodyniami najbliższego meczu z udziałem bielszczanek. Grając bez większej presji, głównie dla własnego rozwoju, łodzianki kroczą w lidze od zwycięstwa do zwycięstwa. Zremisowały tylko raz, w Tarnowie 2:2. Co tu dużo mówić/pisać zadanie przed „rekordzistkami” trudne, ale za starożytnymi skwitujmy sentencjonalnie – pes aspera ad astra.

I liga kobiet (sob., 15:00) UKS SMS II Łódź – Rekord Bielsko-Biała

***

Lider kontra wicelider, tak zapowiadamy, rekomendujemy i reklamujemy spotkanie na szczycie bielsko-tyskiej „okręgówki”, w podgrupie I: Rekord II – LKS Studzienice. W ostatnich tygodniach biało-zielone rezerwy sporo straciły z imponującej przewagi, ale przed niedzielnym meczem dwa „oczka” różnicy jeszcze są. Cóż rotacje w składzie w ostatnich potyczkach nie wyszły na dobre, ale też podstaw do dramatyzowania nie ma. Wprawdzie rywale zanotowali serię trzech zwycięstw po rząd, ale zapewne nie zapomnieli swojej ostatniej porażki z bialską Stalą, której doznali „Na Górce”, czyli na arenie niedzielnej konfrontacji.

ZINA Klasa okręgowa „Tychy – Bielsko”, gr. 5, podgrupa I (nd., 15:30) Rekord II Bielsko-Biała – LKS Studzienice

TP/foto: PM