Piłka nożna

Piłka nożna | 13-08-20

Pauza nieplanowana

 

O ile o wolnej od III-ligowego grania środzie „rekordzistów” wiedzieliśmy przed startem sezonu, to kilkanaście dni temu zaskoczeni zostaliśmy informacjami płynącymi z Tarnowskich Gór.

Choć „zaskoczenie” nie jest chyba najwłaściwszym określeniem, bowiem tzw. stan zagrożenia epidemiologicznego, który „strzela” tu i ówdzie, to niestety nasza rzeczywistość. Koronawirus atakują znienacka, traktując wszystkich „demokratycznie”, po równo. A to pojawi się w rzeczonych Tarnowskich Górach, a to w Szczecinie, Nowym Sączu, Łodzi, czy jak wczoraj – w Legnicy. Stąd rozgrywki ligowe stają się coraz bardziej „dziurawe”, stąd także sobotnia pauza biało-zielonych. Musimy się z tym pogodzić, do meczu: Rekord – Gwarek, dojdzie najpewniej 30 września br.

Tymczasem w środowej 3. kolejce rywalizacji w grupie trzeciej uwagę zwracają zwycięstwa ekip z Chorzowa i Kluczborka, które mocno usadowiły się na czele tabeli z kompletem punktów. Srogo pomścili porażkę w finale regionalnego PP gracze Stali Brzeg, którzy rozgromili nyską Polonię 7:1! Rezultat robi wrażenie.

III liga, gr. 3 – 4. kolejka (15-16.08.2020 r.)

(sob., 13:00) Zagłębie II Lubin – LKS Goczałkowice-Zdrój

(sob., 17:00) ROW 1964 Rybnik – Stal Brzeg

(sob., 17:00) Foto-Higiena Gać – Warta Gorzów Wielkopolski

(sob., 17:00) Piast Żmigród – Polonia-Stal Świdnica

(sob., 18:00) MKS Kluczbork – Ruch Chorzów

(nd., 14:00) Ślęza Wrocław – Górnik II Zabrze

(nd., 17:00) Lechia Zielona Góra – Miedź II Legnica

Polonia Bytom – Pniówek ’74 Pawłowice przełożony na 2 września br.

Rekord Bielsko-Biała – Gwarek Tarnowskie Góry przełożony na 30 września br.

Polonia Nysa – pauza

***

Nowy sezon, rozgrywki I ligi kobiet zainaugurują „rekordzistki”. Sezon będzie to niezwykły, choćby ze względu na ogólnopolski format, już bez podziału na grupy. Sami jesteśmy ciekawi postawy bielszczanek, które w niedzielne popołudnie (godz. 15:30) podejmą przy Startowej 13 radomski HydroTruck. Pomni reżimu sanitarnego w trakcie rozgrywanych spotkań, zapraszamy do Cygańskiego Lasu. Natomiast szerszą, filmową zapowiedź tego wydarzenia zamieścimy już jutro.

***

Świetnie weszły w sezon 2020/21 w klasie okręgowej rezerwy Rekordu. Dwa wysokie w rozmiarach zwycięstwa na starcie rozgrywek mają swoją wymowę. W niedzielę, o godz. 17:00 biało-zieloni po raz trzeci z rzędu wystąpią w roli gospodarzy, podejmując na obiekcie przy Młyńskiej 52 b („Górka”) zespół LKS-u Łąka. Ekipa spod Pszczyny rozegrała dotąd jedno spotkanie, ogrywając 2:1 Czarnych Jaworze.

TP/foto: PM