Piłka nożna

Piłka nożna | 09-07-20

Dwie podgrupy w „okręgówce”

W Bieruniu odbyło się zebranie przedstawicieli klubów-uczestników rywalizacji w bielsko-tyskiej klasie okręgowej.

Już wcześniej wiadomo było, iż decyzją zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej, dojdzie do podziału na podgrupy w sześciu klasach okręgowych. W każdej podgrupie w pierwszej rundzie, zespoły w systemie każdy z każdym, rozegrają mecz i rewanż. W drugiej rundzie cztery najlepsze zespoły z każdej podgrupy zmierzą się w tzw. grupie mistrzowskiej bez zaliczenia punktów z I rundy, ponownie grając w systemie mecz-rewanż. Natomiast w tzw. grupie spadkowej znajdą się pozostałych 11 ekip, które zachowają punkty zdobyte w pierwszej fazie sezonu, w konfrontacjach z bezpośrednimi konkurentami. Ligę opuszczą cztery zespoły, o ile degradacja z IV ligi nie dotknie żadnego z zespołów należących od podokręgów Bielsko-Biała lub Tychy Śląskiego ZPN. Mistrz uzyska awans do IV ligi śląskiej.

Rezerwy Rekordu znalazły się w 9-ciozespołowej grupie z drużynami: MRKS II Czechowice-Dziedzice, BKS Stal Bielsko-Biała, Czarni Jaworze, ZET Tychy, LKS Wisła Wielka, LKS Łąka, LKS Studzienice i LKS Rudołtowice-Ćwiklice.

W drugiej podgrupie znalazły się: Pasjonat Dankowice, LKS Bestwina, KS Bestwinka, Przełom Kaniów, Pionier Pisarzowice, MKS Lędziny, Ogrodnik Tychy, Sokół Wola, Piast Bieruń Nowy i GTS Bojszowy. Start rozgrywek nastąpi 25 lipca br., a program premierowej kolejki z udziałem biało-zielonych przedstawia się następująco:

Rekord II Bielsko-Biała – LKS Wisła Wielka

MRKS II Czechowice-Dziedzice – ZET Tychy

LKS Łąka – Czarni Jaworze

LKS Studzienice – BKS Stal Bielsko-Biała

pauza – LKS Rudołtowice-Ćwiklice

TP