Piłka nożna

Piłka nożna | 03-04-20

Trzy warianty

Na stronie Śląskiego Związku Piłki Nożnej ukazał się list/komunikat prezesa Henryka Kuli, w którym czytamy m.in.

Szanowni Państwo,

W dniu dzisiejszym, tj. 02.04.2020 r. odbyła się wideo-konferencja z Prezesami Podokręgów Śląskiego ZPN, której tematem były rozgrywki prowadzone przez Śląski Związek Piłki Nożnej w sezonie piłkarskim 2019/2020. Na podstawie przeprowadzonych konsultacji z klubami Śląskiego ZPN i pozostałymi 15 Związkami Wojewódzkimi, postanowiono na tym etapie nie kończyć sezonu piłkarskiego, a obecny czas wykorzystać w celu wypracowania wspólnego stanowiska przez wszystkie Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej.

Rozpatrywano 3 warianty zakończenia rozgrywek:
1. Anulowanie rozgrywek
2. Zakończenie rozgrywek z awansami i spadkami
3. Zakończenie rozgrywek z awansami bez spadków

Po analizie przeprowadzonych konsultacji - Śląskie kluby przychylają się do wariantu nr 3. Śląski ZPN będzie rekomendował powyższy wariant na spotkaniach z pozostałymi Związkami Wojewódzkimi. Ostateczna decyzja w sprawie sposobu zakończenia rozgrywek zostanie podjęta na podstawie uchwały PZPN, w której mają zostać wprowadzone rozwiązania dotyczące wszystkich Związków Wojewódzkich.

Szanowni Państwo, zapewniam, że Zarząd Śląskiego ZPN we współpracy z Komisją Rozgrywek wypracowuje rozwiązania, które w przypadku zakończenia rozgrywek pomogą Wam przygotować się do nowego sezonu.(…)

Cała treść – tutaj.

Gwoli przypomnienia, Śląski Związek Piłki Nożnej jest organem prowadzącym rozgrywki o mistrzostwo III ligi, gr. 3, w sezonie 2019/2020. Aktualnym liderem rywalizacji są rezerwy wrocławskiego Śląska, natomiast nasz zespół – Rekordu Bielsko-Biała, plasuje się na 5. pozycji w tabeli, po 18-stu kolejkach spotkań.

źródło: slzpn.pl/własne