Piłka nożna

Piłka nożna | 28-03-20

Pakiet pomocowy PZPN

 

Takowy, z propozycjami wsparcia dla klubów piłkarskich, przedstawili najważniejsi przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Jak czytamy w serwisie Łączy nas piłka – (…) W trosce o całą polską rodzinę piłkarską, a w szczególności o zapewnienie integralności oraz ciągłości rozgrywek piłkarskich w Polsce, Zarząd PZPN zainicjował prace nad wprowadzeniem pakietu pomocowego, obejmującego wszelkie aspekty działalności piłkarskiej. (…) Efektem wspomnianych prac są konkretne propozycje, które członkom zarządu przedstawili i zarekomendowali – Zbigniew Boniek, prezes PZPN oraz sekretarz generalny - Maciej Sawicki.

W skrócie rzecz ujmując PZPN przekaże klubom wsparcie finansowe, w wysokości 116 milionów złotych, które obejmie szereg projektów, programów i rozgrywek oraz kwestii licencyjnych, w mniejszej części za sezon 2019/2020, w znaczącej większej w następnych rozgrywkach.

Propozycje dotyczą m.in. nagród w programie PRO Junior System oraz dofinansowania klubów (od Ekstraklasy do III ligi) w celu zachowania ciągłości szkoleniowej, w obszarze piłki młodzieżowej, a także opłat za udział w rozgrywkach (od III ligi do c-klasy), wsparcia rozwoju piłki kobiecej i zwiększenia  puli nagród w Totolotek Pucharze Polski.

Pakiet pomocowy PZPN

Wdrożenie planu nastąpi po zatwierdzeniu przez Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej.

źródło; Łączy nas piłka/TP