Piłka nożna

Piłka nożna | 20-02-20

Roszady u „rekordzistów”

Bieżącej zimy kadra naszych trzecioligowców uległa nieznacznej korekcie.

***

Po dwuletniej przerwie na występy w chorzowskim Ruchu do Cygańskiego Lasu powrócił Daniel Iwanek. 19-letni wychowanek Soły Rajcza zdecydował się na kontynuację piłkarskiej kariery w dobrze sobie znanym klubie, z którego trafił przed laty m.in. do kadry U-15 PZPN, w barwach którego zdobywał Młodzieżowe Mistrzostwo Polski U-16 oraz tytuł MVP turnieju w Mikołowie w 2018 roku. Dwustronna umowa obejmuje półtoraroczny czas występów zawodnika w biało-zielonych barwach Rekordu.

Niestety kontuzja stawu skokowego, której skrzydłowy Rekordu doznał w sobotnim sparingu z MŠK Namestovo powoduje, iż na ligowy come-back D. Iwanka w biało-zielonym trykocie przyjdzie odłożyć w czasie. A tak nowego-starego „rekordzistę” charakteryzuje trener Dariusz Mrózek: - Bardzo dobry w grze „jeden na jednego”. Dynamika i szybkość, to jego największe atuty. Liczę, że po powrocie do pełnej sprawności wyraźnie wzmocni konkurencję na skrzydle w naszym zespole!

***

Całkiem nową twarzą w bielskich szeregach jest 24-letni Adrian Wójcik. To napastnik, wychowanek krakowskiej Wisły, który w ostatnich latach zaliczył jednosezonowe „epizody” w Sokole Ostróda i oświęcimskiej Sole, a przez minione pół roku reprezentował II-ligową Garbarnię Kraków.

- Bardzo silny fizycznie zawodnik, choć wcale nie imponuje warunkami wzrostowymi – opisuje sylwetkę gracza trener III-ligowego Rekordu. – Potrzebowaliśmy w zespole piłkarza o takim profilu, silnego i szybkiego, z predyspozycjami do gry na pozycji „numer 9”.

Nowy „rekordzista” trenuje z naszym zespołem od początku zimowych przygotowań do rundy rewanżowej. W ich trakcie strzelił jednego gola, w wygranym przez bielszczan 6:1 sparingu z Beskidem Skoczów. A. Wójcik związał się z klubem półroczną umową, z możliwością jej przedłużenia.

***

No i jak w każdym z okresów przygotowawczych była okazja uważnie przyjrzeć się wychowankom. Szczepan Mucha (rocznik 2004) oraz 19-letni Maciej Marek zaliczyli jesienią swoje debiutanckie, ligowe minuty, w meczach odpowiednio z Polonią Bytom oraz rybnickim ROW-em 1964. Po zimowych przygotowaniach blisko premierowego występu z biało-zielonymi seniorami wydaje się być kolejny z 19-latków, uczniów SMS BTS Rekord – Mateusz Tomko. Przez zdecydowanie większą część „jesieni 2019” środkowy pomocnik występował w zespole rezerw Rekordu, w bielsko-tyskiej klasie okręgowej. – To zawodnik o bardzo dużym potencjale wytrzymałościowym, a przy tym inteligentny w rozegraniu piłki. Bacznie się mu przyglądam – podkreśla w opisie zalet zawodnika szkoleniowiec „rekordzistów”.

***

Na pracę zawodową zdecydowanie i jednoznacznie postawił Michał Czernek. Wobec braku możliwości pogodzenia obowiązków zawodowych z grą na trzecioligowym poziomie wychowanek Rekordu zdecydował się na kontynuowanie piłkarskiej przygody w naszym zespole seniorskich rezerw. – Niezmiernie żałuję, że Michał zdecydował się na taki krok. Ale cóż, szanuję jego wybór, trzymam kciuki i życzę powodzenia – kwituje rozstanie w zawodnikiem trener D. Mrózek. Wywiad z M. Czernkiem na naszej stronie już wkrótce.

TP/foto: PM