Piłka nożna

Piłka nożna | 05-02-20

Zmiany w harmonogramie

Pierwotnie najbliższymi sparingpartnerami „rekordzistów” miały być ekipy nowotarskiego Podhala oraz rezerw stołecznej Legii.

O ile o odstąpieniu od gry kontrolnej Legii II oraz odwołaniu przez warszawian zgrupowania w Ustroniu bielskim obozie wiedziano od kilku tygodni, tak rezygnacja z przyjazdu do Bielska-Białej nowotarżan jest kwestią raptem kilku dni.

Dzięki zapobiegliwości sztabu szkoleniowo-organizacyjnego powstałe luki udało się wypełnić wartościowymi konkurentami. Już w najbliższą sobotę, o godz. 11:00 biało-zieloni podejmą na obiekcie BBOSiR-u przy ul. Młyńskiej piłkarzy LKS-u Jawiszowice. To aktualnie 15. zespół IV ligi małopolskiej, gr. zachodniej, którego grającym trenerem jest Przemysław Pitry. Zawodnikami czwartoligowca z nieodległych Jawiszowic są m.in. ex-„rekordziści” – Dawid Nagi i Dawid Hałat.

Natomiast w sobotę, 15 lutego br. (godz. 10:30), bielszczanie udadzą się w niedługą podróż za naszą południową granicę. Na odzew z Cygańskiego Lasu pozytywnie odpowiedzieli wypróbowani przyjaciele słowackiego III-ligowca – MŠK Namestovo (9. miejsce w grupie centralnej). Oba kluby od lat utrzymują ożywione kontakty na płaszczyźnie dziecięco-młodzieżowej piłki nożnej. Przyszła pora na wznowienie rywalizacji drużyn seniorskich, co w niedawnej przeszłości miało już miejsce.

TP/foto: MŁ