Piłka nożna

Piłka nożna | 07-11-19

Wiary w siebie

 

Przed bielszczanami trudny finisz trzecioligowej jesieni.

Ruch Zdzieszowice, ROW 1964 Rybnik oraz bytomska Polonia to kolejni rywale „rekordzistów” na ostatniej prostej ligowych zmagań w 2019 roku. Co mecz, to wyzwanie, a każdy zdobyty lub stracony punkt pomału zaczyna nabierać określonej wagi. Strata biało-zielonych do liderujących rezerw Śląska jest coraz bardziej wyrazista, a przewaga nad strefą zagrożenia wcale nie taka bezpieczna.

Co tu ukrywać, listopad zaczął się – patrząc z bielskiej perspektywy – kiepsko. Porażka 1:4 w Brzegu, z miejscową Stalą, zespołem który do potentatów ligi nie należy, najkrócej określając – smuci. Obraz spotkania na Opolszczyźnie wyglądał „z grubsza” tak, jakby z „rekordzistów” wraz z odpadnięciem z Totolotek Pucharu Polski uszło i powietrze, i koncentracja. Czy to tylko jednostkowy wypadek, czy początek słabej serii, odpowiedzi szukać będziemy w sobotnim starciu ze zdzieszowickim Ruchem.

A rywal to dla naszych zawodników bardzo niewygodny. Częściej w przeszłości nasz zespół doznawał porażek, bywało że dotkliwych, niż sięgał po komplet punktów. Po paru sezonach małej stagnacji Ruch znów stał się realną siłą w grupie trzeciej. Byli już zdzieszowiczanie liderami, a teraz mając tylko dwa „oczka” straty czają się za plecami wrocławian. Zważywszy, że konkurencja nie naciska w jakiś szczególnie silny sposób, premia dla Ruchu na końcu sezonu jawi się całkiem realnie. Potencjał i możliwości ekipy Łukasza Ganowicza nie czynią jednak z naszych sobotnich gości „z automatu” pewniaka do zwycięstwa. Trzeba – tylko i aż, aby bielszczanie znów uwierzyli w siebie samych, bo przecież umiejętności nie ulotniły się w powietrzu, niczym jesienna mgła. W swojej normalnej, naturalnej dyspozycji „rekordziści” z pewnością znajdą boiskowe argumenty do przeciwstawienia się wiceliderowi.

III liga, gr. 3 – 15. kolejka (9-10.11.2019 r.)

(sob., 14:00) Rekord Bielsko-Biała – Ruch Zdzieszowice - link do transmisji PPV

(sob., 14:00) Pniówek Pawłowice – Polonia Bytom

(sob., 14:00) LZS Starowice Dolne – Lechia Zielona Góra

(sob., 14:00) Foto-Higiena Gać – Stal Brzeg

(sob., 14:00) Zagłębie II Lubin – ROW 1964 Rybnik

(sob., 14:00) Ślęza Wrocław – Miedź II Legnica

(sob., 16:00) MKS Kluczbork – Gwarek Tarnowskie Góry

(sob., 17:00) Ruch Chorzów – Śląsk II Wrocław

(nd., 14:00) Górnik II Zabrze – Piast Żmigród

***

W miniony weekend seniorskie rezerwy zademonstrowały siłę i moc, gromiąc 6:0 outsidera z Bierunia. Oczywiście, że nie do przeceniania był wkład wniesiony w wygraną zawodników z trzecioligowej kadry. W najbliższą sobotę do Cielmic biało-zielona „dwójka” tak zasilona nie pojedzie, co absolutnie nie znaczy, że jakakolwiek zdobycz kosztem tamtejszego Ogrodnika, jest w sferze marzeń nie do spełnienia. Nawet jeden punkt przywieziony do Cygańskiego Lasu byłby cenny w obliczu trudnej sytuacji bielszczan w tabeli. 14. miejsce komfortu nie daje, ale zgromadzony kapitał i relatywnie niewielkie straty kilku zespołów plasujących się wyżej w klasyfikacji, rysują w kontekście rundy rewanżowej określone nadzieje.

Klasa okręgowa „ZINA Bielsko – Tychy”, gr. 5 (sob., 14:00) Ogrodnik Cielmice – Rekord II Bielsko-Biała

TP/foto-archiwum: PM