Piłka nożna

Piłka nożna | 20-09-19

Może teraz?

 

Zapowiadając, mniej więcej, co pół roku konfrontację „rekordzistów” z wrocławską Ślęzą, „z grubsza” piszemy o tym samym – wyjątkowo kiepskich statystykach bielszczan.

 

Z sześciu spotkań na trzecioligowym szczeblu ekipa ze stolicy Dolnego Śląska wygrała cztery, dwukrotnie kończyło się podziałem punktów, a bilans bramkowy 12:4 także przemawia za gospodarzami niedzielnej potyczki. Klątwa, fatum, niemoc, kompleks rywala? Zwał, jak zwał, faktem natomiast jest, iż podopieczni trenera Grzegorza Kowalskiego nie należą do „wygodnych” konkurentów dla biało-zielonych. Dodatkową trudnością w obliczu starcia ze Ślęzą są problemy zdrowotne w bielskim obozie. Tak naprawdę kwestia krystalizacji wyjściowego składu na mecz na „Niskich Łąkach” będzie się klarować do ostatnich godzin przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

Bardzo umiarkowane źródło optymizmu dla naszych piłkarzy tkwi w tabeli, w której „rekordziści” zajmują 6. miejsce, wyprzedzając wrocławian o trzy pozycje i dwa punkty. Ale jak trafnie zauważył w wywiadzie dla klubowej strony Ślęzy kapitan naszej drużyny – Dariusz Rucki: -  (…) ta liga jest naprawdę wyrównana. Każdy każdemu może urwać punkty. Lokaty w tabeli jakie zajmują teraz ekipy będą się z pewnością tasować. (…)

III liga, gr. 3 – 8. kolejka (21-22.09.2019 r.)

(sob., 16:00) Górnik II Zabrze – Pniówek ’74 Pawłowice

(sob., 16:00) Stal Brzeg – Polonia Bytom

(sob., 16:00) Miedź II Legnica – Lechia Zielona Góra

(sob., 16:00) Piast Żmigród – LZS Starowice Dolne

(sob., 17:30) MKS Kluczbork – Zagłębie II Lubin

(nd., 13:00) Śląsk II Wrocław – Foto-Higiena Gać

(nd., 16:00) Ślęza Wrocław – Rekord Bielsko-Biała

(nd., 16:00) Ruch Zdzieszowice – ROW 1964 Rybnik

Gwarek Tarnowskie Góry – Ruch Chorzów przełożony na 8.10.2019 r.

***

Przekonująca wygrana 5:1 „rekordzistek” z ekipą z Radomia przyniosła, nie tyle skok w tabeli, co kontakt z zespołami lokującymi się na bezpiecznych (czyt. gwarantujących utrzymanie) pozycjach 2-5. Niedzielne spotkanie bielszczanek w Myślenicach da z kolei odpowiedź na pytania – czy okazałe zwycięstwo z Hydrotruckiem było jednorazową eksplozją formy, czy też może (oby!) zwyżka dyspozycji ma trwalszy trend. Dodajmy, że przed niedzielnym meczem w Myślenicach biało-zielone lokują się na 6. pozycji z dorobkiem sześciu punktów. Gospodynie niedzielnej konfrontacji zajmują 9. miejsce i ustępują bielszczankom o dwa „oczka”.

I liga kobiet, gr. południowa (nd., 12:00) Respekt Myślenice – Rekord Bielsko-Biała

***

Jako pierwsze z seniorskich ekip Rekordu o ligowe punkty w klasie okręgowej zagrają biało-zielone rezerwy. Zespół trenera Szymona Niemczyka podejmie w sobotnie popołudnie ekipę pszczyńskiej Iskry. Z tuzinem punktów na koncie goście cieszą się dwukrotnie większym stanem posiadania od bielszczan, co w oczywisty sposób przekłada się na różnicę w tabeli, w której zespół z Pszczyny plasuje się na 5. pozycji, „rekordziści” na 13. Tym meczem oba zespoły przekroczą półmetek jesieni w bielsko-tyskiej „okręgówce”. Równie ciekawi przebiegu i wyniku spotkania jesteśmy murawy obiektu „Na Górce”, która w minionych miesiącach przeszła całkowitą wymianę. To pozwala mieć nadzieję, że na najstarszym obiekcie futbolowym w naszym mieście znów będzie… można grać w piłkę, bez narażania zdrowia na szwank.

Klasa okręgowa „ZINA Bielsko-Tychy”, gr. 5 (sob., 15:00, ul. Młyńska 52b) Rekord II Bielsko-Biała – Iskra Pszczyna

TP/foto-archiwum: PM