Piłka nożna

Piłka nożna | 13-09-19

O pierwszą wygraną

 

Tego jeszcze nie było w trzecioligowej historii Rekordu, mamy niemal połowę września, a biało-zieloni pozostają bez domowego zwycięstwa!

Faktem jest, iż w jakimś niewielkim stopniu przyczynił się do tego ligowy kalendarz, bowiem „rekordziści” rozegrali dotąd raptem dwa spotkania w Bielsku-Białej. Przy Startowej nasi piłkarze zremisowali bezbramkowo z Pniówkiem, natomiast Stadion Miejski okazał się być bardziej przychylny dla Ruchu, skąd chorzowianie wywieźli komplet punktów. Moment na przełamanie „domowej niemocy” nie jest łatwy, do Cygańskiego Lasu zjedzie co najmniej niespodziewany, by nie rzec – sensacyjny wicelider. Ubiegłoroczny beniaminek z Gaci do końca minionego sezonu uwikłany był w walkę o zachowanie ligowego bytu. Udało się! Kiedy jednak latem klub spod Oławy opuścili – najskuteczniejszy strzelec zespołu Dominik Wejerowski oraz trener Marcin Dymkowski, wielu upatrywało w Foto-Higienie murowanego kandydata do spadku. Tymczasem dokonano trafnych pociągnięć personalnych, tak na ławce trenerskiej (Jacek Fojna), jak w kadrze zawodniczej (m.in. Marcin Przybylski, Tobiasz Jarczak, Kacper Czajkowski, czy Michał Bartkowiak). Efekt pionujący – druga pozycja w tabeli, 15 zdobytych punktów w sześciu meczach i tylko jedno „oczko” straty do przodujących rezerw Śląska. 

Dla odmiany bielszczanie wpadli w ostatnich dniach w mały dołek. Po porażkach w Ruchem oraz wrocławskim liderem biało-zieloni utknęli w środku tabeli. Czy „na dobre”, na trwałe? Odpowiedzi oczekiwać będziemy w niedzielnym spotkaniu. Pierwsze symptomy wyjścia z impasu nadeszły po pucharowej potyczce z czechowickim MRKS-em. Wprawdzie nie wszystkie tryby zazębiają się, niemniej działają sprawniej niż jeszcze przed tygodniem.

III liga, gr. 3 – 7. kolejka (14-15.09.2019 r.)

(awansem) ROW 1964 Rybnik – Stal Brzeg 2:0

(sob., 13:00) Zagłębie II Lubin – Ślęza Wrocław

(sob., 16:00) Pniówek ’74 Pawłowice – MKS Kluczbork

(sob., 16:00) Polonia Bytom – Miedź II Legnica

(sob., 16:00) Ruch Zdzieszowice – Śląsk II Wrocław

(sob., 16:00) LZS Starowice Dolne – Górnik II Zabrze

(sob., 16:00) Lechia Zielona Góra – Gwarek Tarnowskie Góry

(sob., 17:30) Ruch Chorzów – Piast Żmigród

(nd., 16:00) Rekord Bielsko-Biała – Foto-Higiena Gać (internetowa transmisja PPV - szczegóły)

***

Trzy godziny przed „rekordzistami” do meczu o trzecioligowe punkty przystąpi pierwszoligowy zespół kobiecy. Bielszczanki także zmierzą się z ekipą wicelidera. W trzech dotychczasowych spotkaniach piłkarki Sportowej Czwórki (na potrzeby medialno-marketingowe – HydroTrucku) Radom zgromadziły siedem punktów, nie doznawszy porażki. Inaczej biało-zielone, już dwukrotnie zaznały goryczy przegranej, w obu przypadkach na wyjeździe. Czyżby siła ekipy Marcina Trzebuniaka miała tkwić w magii obiektu przy Startowej? Mając w perspektywie bardzo trudny sezon, rozgrywki pod znakiem reorganizacji, to wcale nie musi wystarczyć do miejsca w ścisłej czołówce. A tylko takie gwarantuje pierwszoligowy status w następnym sezonie.

I liga kobiet, gr. południowa (nd., 13:00) Rekord Bielsko-Biała – HydroTruck Radom

***

W zapowiedziach niedzielnych bojów o seniorskiej „dwójce” informujemy na końcu, ale to właśnie zawodnicy Szymona Niemczyka pierwsi tego dnia wyjdą na ligowe boisko. To będzie mecz-powtórka starych, a-klasowych czasów – konfrontacja rezerw MRKS-u i Rekordu. Odrobinę lepiej w debiutancki sezon w klasie okręgowej weszli czechowiczanie, którzy z sześcioma punktami plasują się 13. miejscu. Bielszczanie lokują się o jedną pozycję niżej, z trzema punktami straty do gospodarzy najbliższego, ligowego meczu.

Klasa okręgowa „ZINA Bielsko – Tychy”, gr. 5 (nd., 11:00) MRKS II Czechowice-Dziedzice – Rekord II Bielsko-Biała

TP/foto: PM