Piłka nożna

Piłka nożna | 30-08-19

O podtrzymanie passy

To nie jest jakaś wielce imponująca seria, ale warto zauważyć dwie wygrane „rekordzistów”, w dwóch wyjazdowych meczach trzecioligowych.

Dodawszy do zwycięstw z bieżących rozgrywek w Zielonej Górze i Starowicach Dolnych 1:0 ze Stilonem Gorzów w ostatnim meczu poprzedniego sezonu „w delegacji”, okazuje się że „rekordziści” notują całkiem niezły serial. Do sześciu punktów zdobytych poza domem bielszczanie dorzucili jedno „oczko” remisując bezbramkowo z pawłowickim Pniówkiem, co na ten moment lokuje bielszczan na dobrym, czwartym miejscu w tabeli. Z całkiem innej perspektywy, z 14. pozycji patrzą na ligową klasyfikację w grupie 3. lubinianie – gospodarze niedzielnej konfrontacji. Tyle, że jest to cokolwiek złudna statystyka, bowiem „dwójka” Zagłębia każde z trzech dotychczasowych spotkań rozegrała, z takich czy innych względów, na wyjeździe. Jedyna poniesiona dotąd porażka 0:1 z liderującymi rezerwami wrocławskiego Śląska z całą pewnością ujmy nie przynosi.

Aby zakończyć wątek statystyczny odnotujmy, że dla obu drużyn będzie to piąte spotkanie o trzecioligowe punkty. Każde z wcześniejszych kończyło się zwycięstwem biało-zielonych, co bez wątpienia jest osiągnięciem bezprecedensowym. Warto również zauważyć, że dwa poprzednie sezony wzajemnej rywalizacji obie ekipy kończyły „po sąsiedzku”. Gdy dwa lata wstecz zespół z Cygańskiego Lasu finiszował na 8. pozycji, lubinianie uplasowali się tuż za nim. W czerwcu br. popieczeni Piotra Jaroszka osiągnęli metę tuż za podium, na czwartym miejscu, Zagłębie II ukończyło zmagania sezonu 2018/2019 na najniższym stopniu umownego „pudła”.

Tyle o bielsko-lubińskiej rywalizacji z wyraźnym odniesieniem do matematyki, a od strony stricte piłkarskiej? To zawsze były ciekawe, emocjonujące widowiska. Od premierowego meczu Rekordu z lubinianami zakończonego rezultatem 6:2, po ostatnie starcie wygrane przez bielszczan na wyjeździe 1:0, to zawsze były spotkania trzymające widzów w napięciu, z pozytywnym tych słów znaczeniu. To wynikało z prostego faktu, i tu ucieknijmy się do zrozumiałego dla futbolowych kibiców kolokwializmu – oba zespoły chcą i lubią grać w piłkę, nie tylko przeszkadzać rywalowi.

5. kolejka III ligi., gr. 3 – 30.08.-1.09.2019 r.

(pt., 17:45) Stal Brzeg – Śląsk II Wrocław

(sob., 16:00) Lechia Zielona Góra – Górnik II Zabrze

(sob., 17:00) ROW 1964 Rybnik – Gwarek Tarnowskie Góry

(sob., 17:00) Ruch Chorzów – MKS Kluczbork

(sob., 17:00) Pniówek Pawłowice – Foto-Higiena Gać

(sob., 17:00) Ruch Zdzieszowice – Miedź II Legnica

(sob., 17:00) LZS Starowice Dolne – Ślęza Wrocław

(nd., 13:30) Zagłębie II Lubin – Rekord Bielsko-Biała

(nd., 17:00) Polonia Bytom – Piast Żmigród

***

Kiedy biało-zieloni trzecioligowcy z wolna będą szykować się do powrotu z Zagłębia Miedziowego do Bielska-Białej, na plac gry przy Startowej wyjdą seniorskie rezerwy. Podopieczni Szymona Niemczyka podejmą w niedzielne popołudnie Sokoła Wola. Zespół gości plasuje się na 4 pozycji, legitymując się dwoma zwycięstwami, jednym remisem oraz środową porażkę 0:2 w Wiśle Wielkiej. I choćby ten rezultat dowodzi, że w bielsko-tyskiej „okręgówce” każde rozstrzygnięcie jest możliwe. Bielszczanie przed tym spotkaniem lokują się na 13. miejscu, mając w dorobku jedną wygraną i dwie porażki na koncie.

5. kolejka Klasy okręgowej „ZINA Bielsko – Tychy”, gr. 5; nd., 16:00 Rekord II Bielsko-Biała – Sokół Wola

TP/foto-archiwum: PM