Piłka nożna

Piłka nożna | 22-08-19

Wracamy na ligowe tory

 

Z kilku powodów w ostatnich dniach przy Startowej 13 częściej niż o ligowej kampanii mówiło się o rozgrywkach pucharowych.

A to m.in. z powodu losowania 1/32 Totolotek Pucharu Polski, w której bielszczanie trafili na elbląską Concordię, a to z przyczyny równolegle toczonej rywalizacji na szczeblu podokręgu. Notabene wygrana 7:0 z Czarnymi Jaworze, pomijając rozmiary, ujawniła niemały wachlarz personalnych możliwości w ekipie trenera Piotra Jaroszka. Te dywagacje odstawiamy jednak na bok, trzeba ponownie skupić się na cotygodniowych zmaganiach, wrócić na tytułowe ligowe tory. I tu właśnie kluczowa będzie koncentracja, bowiem do Cygańskiego Lasu zjeżdża rywal dla „rekordzistów” bardzo niewygodny. Wprawdzie ostatnie starcie Rekordu z Pniówkiem wieńczące sezon 2018/2019 skończyło się wygraną bielszczan 1:0, ale to pawłowiczanie o wiele częściej w historii zgarniali komplet punktów. Latem zespół Grzegorza Łukasika przeszedł dalszą część personalnej przebudowy, kadrę Pniówka zasilili m.in. Dawid Hanzel i Sebastian Siwek, co wyraźnie wzmocniło ofensywę sobotniego konkurenta biało-zielonych. Na razie niespecjalnie przełożyło się to na ligowe rezultaty, bowiem w trzech meczach piłkarze z Pawłowic zgromadzili raptem dwa punkty, ale podkreślmy – na razie! Ta machina musi w końcu odpalić, mamy tylko nadzieję, że dopiero po wizycie przy Startowej. Natomiast dla „rekordzistów”, mimo iż sezon ruszył już przed kilku tygodniami, będzie to pierwsza okazja zaprezentowania się bielskiej publiczności. Oby z takim efektem końcowym, jak przy okazji wyjazdów do Zielonej Góry i Starowic

4. kolejka III ligi, gr. 3 – 24-25.08.2019 r.

(sob., 17:00) Rekord Bielsko-Biała – Pniówek ’74 Pawłowice

(sob., 17:00) Górnik II Zabrze – Polonia Bytom

(sob., 17:00) Gwarek Tarnowskie Góry – Ruch Zdzieszowice

(sob., 17:00) Ślęza Wrocław – Ruch Chorzów

(sob., 17:00) Miedź II Legnica – Stal Brzeg

(sob., 17:00) Piast Żmigród – ROW 1964 Rybnik

(sob., 17:00) Foto-Higiena Gać – LZS Starowice Dolne

(sob., 17:30) MKS Kluczbork – Lechia Zielona Góra

(nd., 12:00) Śląsk II Wrocław – Zagłębie II Lubin

***

Kilka godzin przed trzecioligowcami na plac gry wyjdą „rekordzistki”, które podejmą SWD Wodzisław Śląski. Oba zespoły w pierwszej kolejce zostały „w blokach startowych”, bielszczanki przegrały na wyjeździe z ROW-em Rybnik 0:2, wodzisławianki uległy na własnym boisku Tarnovii 1:4. Wobec zapowiadanej reorganizacji rozgrywek nie tylko I-ligowych zanosi się na „zero-jedynkową” rywalizację. Dowodem fakt, iż w sześciu meczach otwarcia sezonu nie odnotowano nawet jednego remisu. Wygląda na to, że w tym sezonie, w tej lidze, nikt nie będzie "brał jeńców".

2. kolejka I ligi kobiet, gr. południowej (sob., 14:00) Rekord Bielsko-Biała – SWD Wodzisław Śląski

***

We wtorek kameralny obiekt w Jaworzu przy okazji meczu pucharowego wizytowali nasi trzecioligowcy, w sobotę o ligowe punkty w tym samym miejscu zagrają seniorskie rezerwy. „Rekordziści” za porażkę 0:1 w premierze z LKS-em Łąka srodze odkuli się na ekipie z Wisły Wielkiej. 6:0 przemawia do wyobraźni, co jednak absolutnie nie stawia bielszczan w roli faworytów w starciu z Czarnymi. Gospodarze z całą pewnością dysponować będą silniejszym personalnie składem, biało-zieloni z kolei niespecjalnie mogą liczyć na wsparcie kolegów z trzecioligowej kadry. Ale też o to chodzi, aby młodzież miała okazję do konfrontowania się z mocnymi rywalami. Tylko to sprzyja rozwojowi młodych piłkarzy.

Klasa okręgowa „ZINA Bielsko – Tychy”, gr. 5 (sob., 17:00) Czarni Jaworze – Rekord II Bielsko-Biała

TP/foto (z meczu Rekord - Pniówek): PM