Piłka nożna

Piłka nożna | 15-08-19

W nieznane

 

W 3. kolejce III ligi, grupy trzeciej, „rekordziści” zmierzą się z całkowicie nieznanym sobie rywalem.

Dla przypomnienia, LZS Starowice Dolne to faktyczny wicemistrz opolskiej IV ligi z poprzedniego sezonu. Zwycięska w rywalizacji na tym poziomie Polonia Głubczyce odstąpiła od udziału w III-ligowej kampanii. Przez jakiś czas ważyły się losy zastępstwa, ale ostatecznie w miejscowości z okolic Grodkowa podjęto decyzję o przystąpieniu do gry na „trzecim froncie”. W ślad za tym poczyniono w LZS-ie kilka ruchów kadrowych, z których chyba najciekawszym, a na pewno najgłośniejszym wydaje się być pozyskanie Marcina Nowackiego. 38-latek z bogatym, ekstraklasowym CV (Odra Wodzisław Śl., Dyskobolia Grodzisk Wlkp., Korona Kielce i chorzowski Ruch), po trzech latach spędzonych w Stali Brzeg, zdecydował się na kontynuowanie kariery właśnie w Starowicach Dolnych.

Za tamtejszą ekipą już dwa ligowe spotkania, oba na własnym obiekcie, oba zremisowane 0:0. Miejscowi nie strzeli wprawdzie gola pawłowickiemu Pniówkowi i „dwójce” Zagłębia Lubin, ale sami także nie pozwolili się „użądlić”. Coś nam podpowiada, że po wizycie ofensywnie usposobionych „rekordzistów” te statystyki się zmienią, oby z korzyścią dla bielszczan

3. kolejka III ligi, gr. 3 – 17-18.08.2019 r.

(sob., 17:00) LZS Starowice Dolne – Rekord Bielsko-Biała

(sob., 17:00) Pniówek Pawłowice – Zagłębie II Lubin

(sob., 17:00) ROW 1964 Rybnik – Górnik II Zabrze

(sob., 17:00) Ruch Chorzów – Foto-Higiena Gać

(sob., 17:00) Polonia Bytom – MKS Kluczbork

(sob., 17:00) Ruch Zdzieszowice – Piast Żmigród

(sob., 17:00) Stal Brzeg – Gwarek Tarnowskie Góry

(nd., 12:00) Miedź II Legnica – Śląsk Wrocław

(nd., 14:00) Lechia Zielona Góra – Ślęza Wrocław

***

W przeciwieństwie do swoich kolegów I-ligowe „rekordzistki” dobrze znają swoje rywalki. Bielskie zawodniczki już od kilku lat rywalizują z rybniczankami na trawiastej murawie, zmagały się także w ubiegłym sezonie na parkietach Ekstraligi Futsalu Kobiet. Na inaugurację rozgrywek 2019/2020 spotkają się zatem niekoniecznie stare, ale z pewnością dobre znajome. Mecz, a raczej jego obraz i rezultat, w jakimś stopniu udzielą odpowiedzi na pytanie – na ile zmiany personalne w obu ekipach wpłynęły na jakość gry. Sami tej premiery jesteśmy bardzo ciekawi. Z kronikarskiego obowiązku przypomnijmy, że w poprzednim sezonie nasz zespół zwyciężył w Rybniku 1:0, aby bezbramkowo zremisować w rundzie rewanżowej.

1. kolejka I ligi kobiet, gr. południowej (sob., 16:00) TS ROW Rybnik – Rekord Bielsko-Biała

***

O ile wiedza biało-zielonych trzecioligowców o sobotnim rywalu jest niezbyt duża, to w przypadku zespołu rezerw ich konkurent jest dlań absolutnie „czystą kartą”. Wiemy, że LKS Wisła Wielka jest zwycięzcą rywalizacji w tyskiej A-klasie. Wiemy, iż niedzielni oponenci „rekordzistów” rozegrali (podobnie jak bielszczanie) tylko jedno spotkanie. Czwartkowa wygrana 2:0 nad silnymi personalnie Czarnymi Jaworze rzuca jednak jakiś snop światła na możliwości rywali. Zlekceważyć zespołu gości absolutnie nie wolno, a tzw. przejście obok meczu może się skończyć niczym w starciu z LKS Łąka, nieoczekiwaną „wywrotką”. Wypada wierzyć, że po niechlubnym otwarciu rywalizacji w bielsko-tyskiej „okręgówce” będzie tylko lepiej.

3. kolejka Klasy okręgowej „ZINA Bielsko – Tychy”, gr. 5 (nd., 13:30) Rekord II Bielsko-Biała – LKS Wisła Wielka

TP/foto: PM