Piłka nożna

Piłka nożna | 08-09-17

Łatwo już było

 

Najdobitniej o postępach polkowickich piłkarzy świadczy tabela III ligi, grupy 3.

Ekipa KGHM ZANAM zjedzie do Cygańskiego Lasu jako wicelider rozgrywek, acz z identycznym, 15-punktowym dorobkiem, co przodownik – brzeska Stal. Bilans meczowy w bieżącej rundzie także godny podkreślenia – pięć zwycięstw i tylko jedna porażka (2:3 w Częstochowie ze Skrą). No i wreszcie coś co zauważają wszyscy komentatorzy i sprawozdawcy jesiennych potyczek z udziałem zawodników Enkeleida Dobi – ofensywny i skuteczny styl gry. Nie może być przypadku w pozycji zajmowanej przez zespół z Zagłębia Miedziowego, gdy spojrzeć choćby na klasyfikację III-ligowych snajperów, w której na czołowych miejscach widnieją nazwiska Macieja Bancewicza i Mariusza Szuszkiewicza. Obaj zdążyli strzelić już po pięć goli! W ubiegłym sezonie na swoją renomę solidnie zapracował golkiper drużyny z Dolnego Śląska – Damian Primel, teraz tylko potwierdza bramkarską markę. Przed bielszczanami zatem trudne zadanie i spore wyzwanie.

Klasa niedzielnego oponenta biało-zielonych nie jest jednak głównym kłopotem trenera Piotra Jaroszka, a przynajmniej nie tak dużym, jak zestawienie optymalnego składu na mecz z polkowiczanami. To dopiero siódma seria gier ligowych, a już znaczący wpływ na personalia mają medycy i …sędziowie. Nietrudno zauważyć, gdyż pokazują to statystyki po każdej ligowej kolejce, że rozjemcy nabrali „nieznośnej lekkości” w karaniu kartkami. Coś co powinno być środkiem pomocnym w zaprowadzeniu boiskowego ładu i porządku, czasami – takie przynajmniej można odnieść wrażenie – staje się celem. Czy, aby na pewno o to chodzi w futbolu?

Druga kwestia spędzajaca sen z powiek szkoleniowcowi biało-zielonych jest stan zdrowia kilku wiodących graczy bielskiego zespołu. To jednak okoliczność obiektywna i nikt z tego powodu nie będzie się użalać, to nie w stylu „rekordzistów”. Natomiast prawdą jest, iż po twardym boju w Zdzieszowicach wykluczeni z gry na jakiś czas są – Marek Sobik i Damian Hilbrycht (na górnym zdjęciu). Co do ewentualnego wyjścia na boisko Michała Bojdysa, Krzysztofa Żerdki i Marka Profica wypowiedzą się przedstawiciele sztabu medycznego. Dodawszy do tego kartkową absencję Dawida Nagiego już teraz łatwo przewidzieć, że łatwo…to już było.

 

 

TP/foto: MŁ

III liga, gr. 3 – 7. kolejka (9-10.09.2017 r.)

(sob., 13:00) Ślęza Wrocław – Piast Żmigród

(sob., 15:00) Zagłębie II Lubin – Ruch Zdzieszowice

(sob., 15:00) Miedź II Legnica – Stal Brzeg

(sob., 16:00) BKS Stal Bielsko-Biała – Lechia Dzierżoniów

(sob., 16:00) Polonia Głubczyce – Górnik II Zabrze

(sob., 18:00) Skra Częstochowa – Pniówek Pawłowice

(nd., 12:00) Stilon Gorzów Wlkp. – Falubaz Zielona Góra

(nd., 14:00) Rekord Bielsko-Biała – KGHM ZANAM Polkowice

(nd., 16:00) Unia Turza Śląska – Gwarek Tarnowskie Góry