Piłka nożna

Piłka nożna | 23-05-19

Mecz dwóch spokojnych zespołów

 

Czy zadziała prawo serii? A jeśli tak, to której i czyjej passy?

Tak się bowiem składa, że najbliżsi oponenci „rekordzistów” jeszcze nigdy nie przegrali z bielszczanami konfrontacji o ligowe punkty. Bywało, że Gwarek Tarnowskie Góry okazywał się słabszy (0:2) od teamu z Cygańskiego Lasu, ale było to w grze sparingowej z 9 marca ubr. Dwa zwycięstwa Gwarka i bezbramkowy remis, stanowią bilans dotychczasowej rywalizacji. Natomiast biało-zieloni mają swoją, całkiem dobrą serię – trzy wygrane z rzędu, a doliczywszy wczorajszą wiktorię pucharową w Katowicach-Podlesiu, daje już cztery zwycięstwa odniesione kolejno. Co ciekawe, oba zespoły różni tylko jedna pozycja w tabeli i nieznacznie lepszy bilans bramkowy, na korzyść gospodarzy sobotniego meczu. Na koncie obu widnieje 50. punktów, dzięki czemu ze spokojem w Tarnowskich Górach i Bielsku-Białej wyczekują na zakończenie sezonu.

III liga, gr. 3 – 31. kolejka (25-26.05.2019 r.)

(sob., 11:00) Zagłębie II Lubin – Warta Gorzów Wielkopolski

(sob., 15:00) Stilon Gorzów Wielkopolski – Górnik II Zabrze

(sob., 15:00) Miedź II Legnica – Foto-Higiena Gać

(sob., 17:00) Gwarek Tarnowskie Góry – Rekord Bielsko-Biała

(sob., 17:00) Ruch Zdzieszowice – Ruch Radzionków

(sob., 17:00) MKS Kluczbork – Pniówek ’74 Pawłowice

(sob., 17:00) Ślęza Wrocław – Agroplon Głuszyna

(sob., 17:00) Lechia Dzierżoniów – Górnik Polkowice

(sob., 17:00) Stal Brzeg – Piast Żmigród

***

„Rekordzistek” być, albo nie być… Sobotni mecz z Resovią ma dla jego gospodyń kolosalne znaczenie. Do liderującego Rolnika Biedrzychowice bielszczanki tracą cztery punkty, do rzeszowianek – trzy. Zatem „prosta piłka” – tylko zwycięstwo prolonguje szanse biało-zielonych na udział w rozgrywce o główną premię. W przeciwnym przypadku wszystko, czyt. awans – najpewniej rozstrzygnie się w spotkaniu ostatniej kolejki, za dwa tygodnie: Rolnik – Resovia.  

I liga kobiet, gr. południowa (sob., 16:00) Rekord Bielsko-Biała – Resovia Rzeszów

***

Za to w wyjazdowym starciu „dwójki” Rekordu z Czarnymi-Góralem Żywiec podstawową stawką, obok punktów, będzie sam prestiż. Żywczanie zapewne zechcą wziąć rewanż za jesienną porażkę przy Startowej 0:4. Ewentualna wygrana podopiecznych Sebastiana Klimka spowoduje ich awans z 8. pozycji, o co najmniej jedną lokatę. Trzy punkty dla „rekordzistów” pozwolą realnie myśleć o powrocie na 6. miejsce. Podział punktów oczywiście „impregnuje” aktualny układ w środku tabeli Bielskiej Ligi Okręgowej.

(sob., 14:00) Czarni-Góral Żywiec – Rekord II Bielsko-Biała

TP/foto (z meczu Rekord - Gwarek): PM