Piłka nożna

Piłka nożna | 20-05-19

Odwrotne cele

Dla piłkarzy Podlesianki ’38 jest nim awans do IV ligi, dla „rekordzistów” priorytet, to właśnie regionalny Puchar Polski.

Powtórka sprzed dwóch lat, zdobycie pucharowego trofeum Śląskiego Związku Piłki Nożnej w kontekście 25-lecia klubu, byłoby w Cygańskim Lesie czymś bardzo mile widzianym. Sprzyjającą okolicznością dla bielszczan jest ich dobra sytuacja w tabeli i w samych rozgrywkach III ligi, grupy 3. Kwestia awansu Górnika Polkowice jest już w praktyce rozstrzygnięta, za to w dolnych rejonach tabeli rozgorzała prawdziwa „walka o ogień”. Potwierdzona jest już degradacja sześciu zespołów, toteż przy Startowej doceniamy pozycję w tabeli i punktowy kapitał. Dzięki temu biało-zieloni uwolnieni są od troski o ligowy byt, mogą skoncentrować się na pucharowej kampanii. M.in. dlatego absolutnie nie ma mowy o odpuszczaniu, czy pobłażaniu najbliższemu rywalowi – Podlesiance ’38 Katowice.

Wicelider Klasy Okręgowej „Zina”, gr. 1 nadal zaciekle walczy o powrót na wyższy szczebel. Zespół ze stolicy Górnego Śląska w latach 2013-2015 występował już na czwartoligowym poziomie, a to przecież nie są zamierzchłe czasy. Teraz w Podlesiance chcieliby do tego powrócić, odkurzyć kartki z nie tak dawnej historii. - Nie ukrywam, że chcielibyśmy pokusić się w środę  o sprawienie niespodzianki, aczkolwiek mamy w klubie świadomość, że naszym priorytetem jest liga – powiedział nam Dawid Brehmer, kapitan Podlesianki ‘38. - Mamy cztery mecze do końca rozgrywek, a do lidera z Mikołowa tracimy tylko jeden punkt. Puchar Polski jest w tej sytuacji dla nas takim miłym dodatkiem – kwituje wiodący gracz ekipy z Katowic. A skoro o personaliach, warto zwrócić uwagę na bramkostrzelny duet: Marcin RosińskiRadosław Kaczmarczyk. Obaj snajperzy ustrzelili w sumie 37 goli, co stanowi nieco ponad połowę z 70-ciobramkowego „urobku” w lidze gospodarzy środowej potyczki, która rozpocznie się o godzinie 17:30. Mamy w planach tekstową relację „live” z tego wydarzenia.

1/4 Pucharu PolskiŚląski Związek Piłki Nożnej (mecze rozegrane 8.05.2019 r.)

BS Polonia Bytom – GKS Radziechowy-Wieprz 1:1, rzuty karne: 3:5

Polonia Poraj – Pniówek ’74 Pawłowice 0:1

Błyskawica Drogomyśl – Górnik II Zabrze 0:0, rzuty karne: 3:5

Zwycięzca pary: Podlesianka ’38 – Rekord w 1/2 finału zmierzy się (5.06.2019 r.) z GKS Radziechowy-Wieprz, drugi duet stanowią III-ligowcy z Pawłowic i Zabrza.

TP/foto (z meczu Rekord - Miedź II): PM