Piłka nożna

Piłka nożna | 16-05-19

Bezstresowo, czyli widowiskowo

 

Dla „rekordzistów” i rezerw Miedzi najbliższe spotkanie jest dobrą okazją do zaprezentowania efektownego, atrakcyjnego dla kibiców, futbolu.

Ani biało-zielonym, ani legniczanom nie grozi degradacja, a z rywalizacji o premiową awansem lokatę oba zespoły „wyłączyły” się już dość dawno. Zatem bez wielkiego napięcia nerwowego, a wręcz „na luzie”, można postawić na miłą dla oka, ofensywną piłkę nożną. Nawet kiepski stan murawy „Na Górce” nie powinien być w tym przeszkodą. Akurat dla legniczan taka nawierzchnia może być atutem, bowiem „domowe” mecze ligowe rezerwy Miedzi rozgrywają na boisku ze sztuczną trawą o zbliżonej jakością „konsystencji”. Natomiast bielszczanie długimi fragmentami spotkania ze Stalą Brzeg dowiedli, że dla chcącego…

Po środowym zwycięstwie 1:0 w Lubinie „rekordziści” zajmują 5. pozycję, mając w dorobku 47. punktów. Miedź II lokuje się na 7. miejscu, z pięciopunktową stratą do gospodarzy sobotniej potyczki. Obie ekipy mierzyły się dotąd pięciokrotnie, lepszym bilansem z trzema zwycięstwami legitymują się „rekordziści”, po jednym razie notowano remis i wygraną legnickiej „dwójki”.

III liga, gr. 3 – 30. kolejka (18-19.05.2019 r.)

(sob., 13:00, stadion przy ul. Młyńskiej) Rekord Bielsko-Biała – Miedź II Legnica

(sob., 15:30) Warta Gorzów Wielkopolski – Stal Brzeg

(sob., 17:00) Pniówek Pawłowice – Gwarek Tarnowskie Góry

(sob., 17:00) Ruch Radzionków – Lechia Dzierżoniów

(sob., 17:00) Foto-Higiena Gać – Zagłębie II Lubin

(sob., 17:00) Piast Żmigród – Ślęza Wrocław

(sob., 18:00) Stilon Gorzów Wielkopolski – MKS Kluczbork

(nd., 13:00) Górnik II Zabrze – Górnik Polkowice

(nd., 17:00) Agroplon Głuszyna – Ruch Zdzieszowice   

***

Równolegle z meczem trzecioligowców, o I-ligowe punkty, w Tomaszowie Mazowieckim, walczyć będą „rekordzistki”. Co tu ukrywać, po ubiegłotygodniowej porażce 0:1 w Biedrzychowicach szanse na awans biało-zielonych uległy wyraźnej redukcji. Do Rolnika podopieczne Marcina Trzebuniaka tracą cztery, do Resovii trzy punkty. A tymczasem w sobotnie popołudnie naprzeciw bielszczanek staną rywalki zdeterminowane, czy wręcz zdesperowane. Ekipa Dargfilu ugrzęzła w strefie spadkowej, ale światełko nadziei jeszcze dla niej nie zgasło, straty do poprzedzających tomaszowianki zespołów wydają się być do odrobienia, oby jednak nie kosztem „rekordzistek”.

I liga kobiet, gr. południowa (sob., 13:00) Dargfil Tomaszów Mazowiecki – Rekord Bielsko-Biała

***

Konfrontacja „dwójki” Rekordu z żywiecką Koszarawą kończy 28. kolejkę w Bielskiej Lidze Okręgowej. Na podstawie wiosennych dokonań obu zespołów trudno spodziewać się fajerwerków w niedzielnym spotkaniu. O ile biało-zieloni w tabeli rundy rewanżowej zajmują przyzwoitą, dziewiątą lokatę, to żywczan chyba nie satysfakcjonuje raptem 14. pozycja. Szczęśliwie, oba zespoły o wiele skuteczniej punktowały jesienią, dzięki czemu nasze rezerwy zajmują szóstą, a Koszarawa dziewiątą lokatę.  

Bielska Liga Okręgowa (nd., 17:00) Rekord II Bielsko-Biała – Koszarawa Żywiec

TP/foto-archiwum: PM