Piłka nożna

Piłka nożna | 14-05-19

Maraton po sprintersku

W sprzyjających okolicznościach futboliści Rekordu w niespełna miesiąc mogą rozegrać dziewięć spotkań.

Tryb przypuszczający wynika z postawy naszych piłkarzy w rozgrywkach o Puchar Polski na poziomie Śląskiego ZPN. W środę, 22 maja br., czeka zawodników Piotra Jaroszka wyjazdowa, ćwierćfinałowa konfrontacja z Podlesianką Katowice. O wiele wcześniej, bo już jutro, bielszczanie zmierzą się z „w delegacji” z rezerwami Zagłębia Lubin.

Gospodarze nigdy wcześniej w krótkiej historii III ligi, grupy trzeciej w tym kształcie geograficznym, nie plasowali się tak wysoko w tabeli. Druga pozycja, choć ze znaczną stratą punktową do polkowickiego lidera, nie wzięła się z przypadku. Choć lubinianie lepiej prezentowali się, skrzętniej punktowali jesienią, to wciąż utrzymują się w dobrej formie. Z trzech ostatnich spotkań w lidze, każde kończyło się zwycięstwem piłkarzy trenera Adama Buczka. Na własnym boisku lubinianie ulegli tylko jeden raz – 0:2, przed miesiącem, w starciu z „dwójką” Górnika Zabrze. Tego, że na zapleczu ekstraklasowej ekipy należycie pracuje się z młodzieżą dowodzi awans do „jedynki” m.in. Damiana Oko, Dawida Pakulskiego, czy Bartosza Slisza. W poprzednim sezonie jednym z lepszych snajperów Zagłębia II był Olaf Nowak, który wiosnę spędza na wypożyczeniu w Zagłębiu Sosnowiec. Aktualnie najskuteczniejszym zawodnikiem teamu z Zagłębia Miedziowego jest Eryk Sobków, który ustrzelił 14 goli. Zapewne i tego napastnika czeka awans na wyższy szczebel.

A u bielszczan? Humory uległy wyraźnej poprawie po wygranej 1:0 nad Stalą Brzeg. O te punkty łatwo nie było, ale oprócz powiększenia dorobku cieszą fragmenty dobrej, momentami widowiskowej gry. Do ideału jednak jeszcze daleko, bo przestoje były również dostrzegalne.

Potyczka z lubinianami ma niewątpliwy pierwiastek atrakcyjności, bowiem miejscowi zapewne od startu zechcą narzucić swoje warunki. Gospodarze będą chcieli być częściej przy piłce, kreować podbramkowe sytuacje, w skrócie – atakować. Gdyby nie obraz i wynik niedawnych starć z zespołami z Polkowic i Zdzieszowic, powiedzielibyśmy – „nam w to graj”. Jednak podchodząc z pokorą do środowego meczu tak jednoznaczni nie będziemy. Natomiast na pewien statyczny detal uwagę zwrócić warto. To będzie czwarte spotkanie rezerw Zagłębia z „rekordzistami”, a wszystkie wcześniejsze kończyły się wygraną biało-zielonych. I niech tak pozostanie.

III liga, gr. 3 – 29. kolejka (15.05.2019 r., środa)

(15:00) Zagłębie II Lubin – Rekord Bielsko-Biała

(15:00) Miedź II Legnica –  Pniówek Pawłowice

(17:00) Gwarek Tarnowskie Góry – Stilon Gorzów Wielkopolski

(17:00) Ruch Zdzieszowice – Piast Żmigród

(17:00) Stal Brzeg – Foto-Higiena Gać

(17:00) MKS Kluczbork – Górnik II Zabrze

(17:00) Lechia Dzierżoniów – Agroplon Głuszyna

(17:00) Ślęza Wrocław – Warta Gorzów Wielkopolski

(17:00) Górnik Polkowice – Ruch Radzionków

TP/foto: PM