Piłka nożna

Piłka nożna | 02-09-17

Ruch Zdzieszowice - Rekord B-B 2:2 (0:1)

Jak to mówią – lepszy rydz, niż nic. Rekord wywozi ze Zdzieszowic jeden punkt.

To trzeci z rzędu remis bielszczan na stadionie przy Rozwadzkiej, gdzie „rekordzistom” nigdy nie było łatwo o punktową zdobycz…i pewnie nigdy łatwo nie będzie. Wydawało się, że tym razem uda się wywieźć komplet punktów, gdyż przez większą część spotkania toczyło się ono pomyślnie dla naszego zespołu. Podobnie jak przed tygodniem w Legnicy, otwarcie dla gości było niemal wymarzone. Po kornerze Damiana Hilbrychta mocno i celnie przymierzył z lewej nogi Ronald M. Solorzano (na zdjęciu). Bielszczanie nie stracili koncentracji nawet w sytuacji, gdy z kontuzją boisko opuszczał dobrze usposobiony tego dnia D. Hilbrycht. Ba, niedługo później Kolumbijczyk, dziś chytrze ustawiony przez trenera Piotra Jaroszka na „dziewiątce”, miał wyśmienitą okazję do podwyższenia prowadzenia. Ale to był dopiero wstęp do dramaturgii dalszych minut meczu.

W przerwie niespodziewanie okazało się, iż w bielskiej bramce konieczna jest zmiana. Wskutek kontuzji dobrze broniący w meczu Krzysztof Żerdka pozostał w szatni, a jego miejsce zajął po raz pierwszy w bieżącym sezonie Paweł Góra. Nikt jednak nie myślał o zmianie na newralgicznej pozycji, bo niedługo po wznowieniu gry „rekordziści” cieszyli się z drugiego gola. Po prostopadłym podaniu Łukasza Szędzielarza znakomicie znalazł się w polu karnym Ruchu Marek Sobik. Wydawało się, że wszystkie atuty mają biało-zieloni w swoich rękach, a jednak… Moment rozkojarzenia czy zawahania ze strony gości, gdy miejscowi wznawiali grę od rzutu wolnego, do błyskawicznego podania wystartował Dawid Czapliński i zaskakująco dla bielskiej defensywy znalazł się sam przed P. Górą. Bramkowa zdobycz była dla napastnika Ruchu formalnością. Jak nietrudno przewidzieć, zdzieszowiczanie ruszyli do frontalnego ataku, z których jeden przyniósł wyrównującego gola. Przy tej sytuacji zabrakło w bielskich szeregach komunikacji i automatyzmu zachowań. Tak też zrodziła się sytuacja, w której Ł. Szędzielarz zmuszony był przerwać faulem akcję gospodarzy. Po drugiej żółtej kartce „rekordziści” w końcowych minutach musieli bronić remisu w dziesięciu. A mimo, to po przypadkowym błędzie obrońcy i szarży Dawida Ogrockiego goście mogli cieszyć się z trzech „oczek”. Niestety napastnik Rekordu trafił wprost w Patryka Sochackiego, ale jak we wstępie – lepszy rydz…

Pomeczowa opinia trenera – Piotr Jaroszek: - Trudny, bardzo trudny przeciwnik z Ruchu. Mają w składzie kilku piłkarzy przez duże „P” i z pewnością dołączą do czołówki ligi. A u nas po meczu w Zdzieszowicach – niedosyt. Ale jak może być inaczej, gdy prowadzi się na wyjeździe 2:0, a przez momenty gapiostwa, dekoncentracji traci się taką przewagę. O to mam pretensje do zespołu, bo jeśli chodzi o aspekty piłkarskie i zaangażowanie w grę, było bez zarzutu.  

TP/foto: MŁ

Zapis relacji „na żywo”:

Ruch Zdzieszowice

Rekord Bielsko-Biała

2

2

 Bramki
'68 Czapliński, '75 Sotor '8 Solorzano, '47 Sobik
 Składy
Sochacki – Bachor, Kiliński, Kostrzycki, Nowak, Zapotoczny (58. Wieczorek), Czajkowski, Sotor (85. Rudnik), Zychowicz (58. Palacz), Weremko (85. Polak), Czapliński Żerdka (46. Góra) – Gaudyn, Bojdys, Rucki, Żołna, Czernek, Nagi, Hilbrycht (29. Szędzielarz), Sobik, Kubica (82. Madzia), Solorzano (73. Ogrocki)
 żółte kartki
'45 Czajkowski, '61 Czapliński, '90 Wieczorek '23 Hilbrycht, '45 Sobik, '50 i '80 Szędzielarz, '87 Ogrocki, '90 Nagi
 czerwone kartki
'80 Szędzielarz

Koniec meczu!

90+3. Posypały się iskry między Nagim i Wieczorkiem; obaj ujrzeli po kartce.

90+2. Mocne uderzenie Palacza - broni Góra.

90. Arbiter dolicza pięć (!) minut, to potrwa jak wieczność,

89. Cios za cios, piłka meczowa "rekordzistów" - Ogrocki zaskakująco miał sytuację sam na sam z Sochackim, trafił w bramkarza.

88. Piłka przelatuje tuż nad poprzeczką po główce Bachora.

87. Za faul kartka dla Ogrockiego.

85. Trener miejscowych stawia wszystko na jedną kartę - znów podwójna zmiana.

82. Ostatnia zmiana w ekipie gości.

80. Czarnej serii ciąg dalszy - po raz drugi ukarany żółtą kartką Szędzielarz (faul taktyczny), gramy w dziesięciu!

75. Dośrodkowanie z lewej strony, paruje piłkę Góra, niestety pod nogi Sotora i nieszczęście gotowe - wyrównanie.

73. Zmiana u gości, tym razem determinowana taktyką.

68. Kontaktowego gola dla Ruchu strzela Czapliński; pogubiła się w tej sytuacji defensywa Rekordu, napastnik miejscowych trafia z bliska nie do obrony, będąc sam na sam z bramkarzem.

65. Kontrataki "rekordzistów" są naprawdę groźne.

64. Kolejna świetna akcja bielszczan, Kubica do Sobika, ten zwodzi obrońcę, ale uderza mocno i niecelnie.

62. Przy linii bocznej powalczył o piłkę Bojdys, centra i uderzenie głową Kubicy - rzut rożny.

61. Żółta kartką upomniany Czapliński.

58-60. Kilka pewnych, spokojnych interwencji Góry w bramce Rekordu.

58. Podwójna zmiana w Ruchu.

55. Bez ciekawszych zdarzeń na boisku przy Rozwadzkiej.

50. Szędzielarz fauluje i dyskutuje, to musiało się spotkać z karą.

47. Co za otwarcie drugiej części przez "rekordzistów"! Szędzielarz prostopadle dogrywa w pole karne, Sobik lewą nogą w długi róg i goooool!!!

46. Ruszamy z drugą połową, a dokładnie - wznawiają gospodarze.

Koniec pierwszej części meczu, oby w drugiej bielszczanom nie zabrakło konsekwencji i skuteczności. Na razie kibice w Zdzieszowicach obserwują ciekawe i żywe widowisko oraz walecznych i zdeterminowanych "rekordzistów", którzy zasłużenie prowadzą. Zanosi się na zmianę w bielskiej bramce - kontuzję palca zgłosił Żerdka.

45+1. Żółtymi kartkami "obdarowani" - Czajkowski i Sobik (za faul)

45. Sędzia dolicza dwie minuty.

39-40. Nadal dobre tempo gry, sporo walki i emocji.

36. Kolejna niezrozumiała dla bielskiego obozu decyzja rozjemcy; słabszy dzień?

33. Znów okazja Rekordu - po uderzeniu Sobika bramkarz Ruchu ekspediuje futbolówkę na korner.

32. Stuprocentowa okazja Solorzano, który był sam na sam z Sochackim, strzał Kolumbijczyka obok bramki!

29. No i mamy wymuszoną zmianę u gości.

27. Brutalny faul na Hilbrychcie nie spotkał się z reakcją ze strony sędziego; "rekordzista" opuszcza plac gry na noszach.

25. Groźnie pod bielską bramką, po dośrodkowaniu z lewej strony mocno uderza z 16. metrów Zychowicz, strzał blokuje Bojdys.

23. Żółtą kartką upomniany Hilbrycht za próbę wymuszenia "jedenastki".

20-21. Mecz cechuje wysokie tempo gry i jego wyrównany przebieg.

18. Ładna, kombinacyjna akcja Czernka z Gaudynem prawą stroną boiska, po dośrodkowaniu Sobik minimalnie chybił celu.

17. Korner zdzieszowiczan, faulowany na przedpolu bramkarz Rekordu.

15. Z kontratakiem ruszają bielszczanie, akcję kończy uderzeniem wysoko nad bramką ruchu Hilbrycht.

10. Tymczasem z zakończonym meczu z Brzegu tamtejsza Stal ogrywa 2:1 bialską ...Stal

8. Pierwszy korner gości, dorzuca z narożnika Hilbrycht, Solorzano lokuje piłkę w bramce uderzeniem z lewej nogi - gol!

5. Strzał Weremki na korner paruje Żerdka.

3-5. Gra toczy się głównie w centrum boiska.

1. Rozbrzmiał pierwszy gwizdek arbitra, zaczęli "rekordziści".

Bielszczanie goszczą u jednego z pretendentów do końcowej premii w rozgrywkach III ligi, grupy trzeciej. Piłkarzom Ruchu mimo fantastycznej postawy w rywalizacji o Puchar Polski niespecjalnie udał się start w zmaganiach ligowych. 13. miejsce, sześć punktów w dorobku, bilans meczowy – 2 zwycięstwa i 3 porażki, spowodowały niezadowolenie miejscowych działaczy. Efekt – w mijającym tygodniu zdymisjonowany został szkoleniowiec „Zdzichów” - Aleksander Kalbron. W potyczce z czwartym w tabeli Rekordem zdzieszowiczan poprowadzi z ławki dotychczasowy asystent trenera – Tomasz Polaczek. Gospodarze wystąpią w strojach koloru granatowego, „rekordziści” na biało; sędziuje Horożaniecki z Żar. Początek spotkania o godz. 16:00.

TP i MP