Piłka nożna

Piłka nożna | 07-03-19

Pierwsza weryfikacja

Po zimowych przygotowaniach kibice trzecioligowców z grupy trzeciej po raz pierwszy mogą powiedzieć – „sprawdzam”.

Oczywiście pierwsza kolejka w rundzie rewanżowej nie da pełnej odpowiedzi na pytania: kto solidnie i rzetelnie przygotował się do ligowej premiery, a kto cierpliwie oczekiwać będzie, aż „zakwitną bazie”? Po jesiennej części sezonu 2018/2019 wydaje się, że role wśród aktorów z grupy trzeciej są już rozdzielone. Ta główna, premiowana awansem, wydaje się być mocno obsadzona przez graczy polkowickiego Górnika. Najbliższego konkurenta – rezerwy lubińskiego Zagłębia – dzieli od lidera pięć punktów, kolejnego – Ślęzę Wrocław – „oczek” dziewięć. Mniej więcej od lokat 11-12-ej i głębiej, mamy do czynienia z odtwórcami, może nie pierwszoplanowych, ale bardzo istotnych ról – to ekipy, które powalczą o utrzymanie. Pozostałym przypadną do odegrania kwestie  raczej drugoplanowe. By jednak nie deprecjonować ról, które zapewne przypadną w udziale m.in. „rekordzistom”, powtórzmy określenie własnego autorstwa sprzed wielu, wielu miesięcy, iż 9-10 zespołów zagra o „mistrzostwo grupy środka”, nawet gdyby tym „środkiem” miało się okazać drugie miejsce w tabeli…

Jedną z potyczek takiej rangi jest sobotnie spotkanie bielszczan w Zabrzu-Mikulczycach. Rezerwy Górnika dzieli od biało-zielonych jedna pozycja w tabeli i dwa punktowe „oczka”. Ten dystans sam w sobie określa stawkę meczu. W ramach zimowych przygotowań podopieczni Piotra Gierczaka zaliczyli 14 gier kontrolnych (6 zwycięskich, 5 zremisowanych), odbyli także kilkudniowe zgrupowanie w Wałbrzychu. Skoro już „zaczepiliśmy” o wątek statystyczny, wspomnieć należy, że sobotnie spotkanie będzie dla obu drużyn już dwunastym na trzecioligowym poziomie. Dotąd ośmiokrotnie wygrywali bielszczanie, przy dwóch remisach i jednym zwycięstwie zabrzan. Na inaugurację sezonu, w sierpniu ubr., „rekordziści” ograli Górnika II 3:0. Na koniec zapowiedzi zabrzańsko-bielskiej konfrontacji, krótki meldunek personalny z Cygańskiego Lasu. W niedawnym wywiadzie dla Rekord TV trener biało-zielonych – Piotr Jaroszek, cieszył się z faktu, iż przygotowania bielszczan przebiegły bez większych perturbacji natury zdrowotnej. Tymczasem na ostatniej prostej przed startem dotarły złe wieści z Brzegu, ze zgrupowania futsalowej kadry U-19. Z poważną kontuzją śródstopia wrócił Piotr Wyroba, co w znacznym stopniu ogranicza pole manewru wśród tzw. młodzieżowców.

18. kolejka III ligi, gr. 3 – 9-10.03.2019 r.

(sob., 13:00) Ślęza Wrocław – Ruch Zdzieszowice

(sob., 15:00) Górnik II Zabrze – Rekord Bielsko-Biała

(sob., 15:00) Pniówek ’74 Pawłowice – Foto-Higiena Gać

(sob., 15:00) Gwarek Tarnowskie Góry – Agroplon Głuszyna

(sob., 15:00) Stal Brzeg – Lechia Dzierżoniów

(sob., 15:00) Miedź II Legnica – Ruch Radzionków

(sob., 15:00) Stilon Gorzów Wlkp. – Warta Gorzów Wlkp.

(sob., 17:00) MKS Kluczbork – Piast Żmigród

(nd. 12:00) Zagłębie II Lubin – Górnik Polkowice

PS. Z meczu Górnik II - Rekord planowana jest transmisja internetowa, na bts.rekord.com.pl.

***

Za tydzień do gier rewanżowych przystąpią piłkarze Bielskiej Ligi Okręgowej. Zanim jednak dojdzie do wiosennej premiery na obiekcie przy Startowej 13 odrobiona zostanie ostatnia zaległość z rundy jesiennej. W niedzielę o godzinie 15:00 rezerwy Rekordu podejmą drużynę KS Bestwinka. Biało-zielona „dwójka” lokuje się na 8. pozycji w tabeli, mając w dorobku 28 punktów. Zespół z Bestwinki notuje sześciopunktową stratę do bielszczan, plasując się na 12. miejscu w klasyfikacji BLO.

TP/foto: PM