Piłka nożna

Piłka nożna | 30-08-17

Rekord II B-B – Czarni Jaworze 4:0 (1:0)

 

Rezerwy Rekordu z awansem do 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu podokręgu.

W I rundzie rywalizacji pucharowej oba zespoły miały tzw. wolny los, z którego bielszczanie cieszyli się także w drugiej fazie zmagań. Na tym etapie Czarni Jaworze ograli 2:1 na wyjeździe Rotuz Bronów. Rezerwy Rekordu są beniaminkiem bielskiej A-klasy, w której po dwóch kolejkach zajmują 3. lokatę. Czarni Jaworze to z kolei nowicjusz w AP-Sport klasie okręgowej, gdzie po czterech seriach gier plasują się na 8. pozycji.

III runda Pucharu Polski – podokręg Bielsko-Biała BOZPN

Rekord II Bielsko-Biała – Czarni Jaworze 4:0 (1:0) koniec meczu

1:0 Bernat (34. min., z rzutu karnego)

2:0 Ziemkiewicz (47. min.)

3:0 Miłoń (58. min.)

4:0 Łasak (71. min.)

Rekord II: K. Iwanek - Huczek (46. Niemczyk), D. Kubica (46. Jaroszek), Bernat, Jekiełek, Obracaj (46. Grzywaczewski), Ślosarczyk (46. Szymura), Skęczek, Łasak, Miłoń, Ziemkiewicz

Czarni: Matejko - Strzelczyk, Duława (55. Jończy), Kleszcz, Labza, Stanisławski, Habdas, Paleta, Linnert (14. Legut), Sztykiel, Cyran (56. Duraj)

Ciekawsze momenty w spotkaniu:

9. min. - dobrze znalazł się w polu karnym gospodarzy Patryk Linnert, po jego płaskim uderzeniu piłka odbiła się od słupka, do dobitki nie dopuścił Krzysztof Iwanek.

20. min. - po prostopadlym podaniu Janusza Cyrana przed szansą stanął Kamil Legut, chwila zwłoki i futbolówkę wybija graczowi Czarnych spod nóg Jan Huczek

24. min. – rzut wolny „rekordzistów”, po dobrej wrzutce Szymon Bernat główkuje w słupek

33. min. – po rzucie wolnym Bartłomieja Skęczka jeden z zawodników gości stojących w murze dotyka piłki ręką – arbiter wskazuje na „wapno”.

34. min. – silne uderzenie z 11. metrów Bernata - gol, ale Maciej Matejko bliski był obrony tego strzału.

45. min. – mocne uderzenie z narożnika pola karnego Marcina Sztykiela paruje na korner K. Iwanek.

46. min. – „hurtowe” zmiany w Rekordzie II, w tym m.in. wejście debiutującego (!) w zespole rezerw trenera trzecioligowców – Piotra Jaroszka.

47. min. – chytrze, z kąta przymierzył Kacper Ziemkiewicz – gol!

54. min. – ciekawą akcję w polu karnym gości rozprowadził Wojciech Łasak, Ziemkiewicz strzela tuż obok słupka

58. min. - szybkie rozegranie piłki przez Piotra Szymurę, dogranie do Patryka Miłonia, który popisuje się fantastycznym uderzeniem w okienko bramki Czarnych.

65. min. – żółtą kartką upomniany Ziemkiewicz za faul na Grzegorzu Habdasie.

70. min. - Pionier Pisarzowice ogrywa 3:1 Pasjonata Dankowice i będzie kolejnym pucharowym rywalem naszych III-ligowców.

71. min. – świetnie przeprowadzony szybki atak bielszczan, zza linii pola karnego celnie strzela Łasak.

85. min. – K. Iwanek wygrywa pojedynek sam na sam z Patrykiem Strzelczykiem.

89. min. – rajd lewą flanką Jaroszka, zakończony uderzeniem nad poprzeczką Szymury.

Biało-zielona „dwójka” z awansem do ćwierćfinału, w którym zmierzy się za dwa tygodnie z lepszym z pary: MRKS Czechowice-Dziedzice – LKS Czaniec.

Pomeczowa opinia trenera - Piotr Kuś: - Gra w Pucharze Polski, na dobrym boisku, z dobrym przeciwnikiem, zawsze musi sprawiać przyjemność… i jeszcze jak się wygra! Trzech trenerów na boisku, jeden trener na ławce, więc gra musi być poukładana (śmiech).

TP i MW/foto: Paweł Mruczek