Piłka nożna

Piłka nożna | 08-10-18

Spóźniony Rekord

Liczy, sumuje, opisuje Jan Picheta, ale konkluzja tych rozważań jest jedna – lepiej późno, niż …

W 11. kolejce rozgrywek drużyna „rekordzistów” po raz pierwszy w sezonie 2018/19 odniosła zwycięstwo na obcym boisku! W sobotę 6 października 2018 r. pokonała bowiem 3:2 zespół nieoczekiwanego autsajdera rozgrywek - Stal Brzeg, zdobywając zwycięskiego gola po strzale Marka Sobika (na zdjęciu) w 95 min. meczu! Nigdy do tej pory tak późno i nb. z tak wielkim trudem trzecioligowi „rekordziści” tego nie uczynili. Zwycięstwa zdarzały się dotąd biało-zielonym  na ogół już w pierwszej wyjazdowej sesji rozgrywek.  

W dodatku odnosili je z reguły w dobrym stylu. Przykładem triumf w stosunku 3:1 w pierwszej kolejce minionego sezonu w Gorzowie Wielkopolskim, w spotkaniu z tamtejszym Stilonem. Rekord wygrał też w pierwszej wyjazdowej kolejce (de facto drugiej) w sezonie 2014/15. 3:1 pokonał wówczas Skalnika w Graczach. Podobny sukces przyniósł Rekordowi sezon 2013/14. W drugiej kolejce rozgrywek pokonał 2:0 Pniówek w Pawłowicach. W sezonie 2016/17 wyjazdowy, trzypunktowy sukces przyniosła trzecia kolejka gier. Bielszczanie zwyciężyli wtedy w Wałbrzychu 2:0 tamtejszego Górnika. Najpóźniej do tej pory „rekordziści” przywieźli punkty z wyjazdowych występów w sezonie 2015/16. Dopiero w szóstej kolejce pokonali 2:0 LKS w Czańcu.

Żeby jednak nie wypominać biało-zielonym niezbyt radosnej serii porażek i remisów na wyjazdach, trzeba ich pochwalić za bardzo dobry serial gier na własnej murawie. Po 11-stu kolejkach rozgrywek bielszczanie nie ulegli jeszcze rywalom w Cygańskim Lesie. Trzy razy wygrywali i trzykrotnie remisowali. Tak długą dobrą serię bez porażek na własnym boisku udało im się utrzymać dopiero po raz drugi w sześcioletnich zmaganiach na trzecioligowych boiskach. Rekordowy pod tym względem był sezon 2015/16. Twierdza „Rekord” została zdobyta dopiero w 24. kolejce rozgrywek. Rekord uległ wtedy Odrze Opole 0:2. To rekord bardzo trudny do pobicia. W bieżącym jednak sezonie bielszczanie uzyskali już drugi wynik w historii. W sezonach 2017/18 i 2016/17 „rekordziści” przegrywali pierwsze mecze w Cygańskim Lesie w dziewiątej kolejce rozgrywek. W pierwszym z nich ulegli 1:2 Lechii Dzierżoniów, a w drugim Ślęzie Wrocław 2:3.  

W sezonie 2013/14 pierwszą porażkę na własnej murawie 0:2 odnotowali w szóstej kolejce w meczu z Nadwiślanem Góra. Najszybciej natomiast stracili trzy punkty w Bielsku-Białej w sezonie 2014/15. Ulegli wówczas już w piątej kolejce gier Odrze Opole 2:3.

Trzeba zatem trzymać kciuki za naszych chłopców. Może już w tym sezonie postarają się o punkty w każdym meczu na własnym boisku aż do końca rozgrywek. Myślę ponadto, że po pierwszym sukcesie na wyjeździe powinno być również rekordzistom  łatwiej wygrywać na obcych „ringach”…

pic/foto-archiwum: PM