Piłka nożna

Piłka nożna | 09-08-18

Bez znieczulenia

Sobotni rywal „rekordzistów”, choć beniaminek, wcale nie jest absolutnym nowicjuszem na trzecioligowym szczeblu.

 

Piłkarze Foto-Higieny Gać grali już na tym poziomie rozgrywkowym przez cztery sezony, w latach 2012-2016. I nawet swój ostatni dotychczas sezon rozgrywkowy ukończyli na przyzwoitym 11. miejscu, tyle że wówczas weszła w życie reorganizacja rozgrywek, co poskutkowało degradacją zespołu spod Oławy. Czwartoligowa kwarantanna Foto-Higieny trwała zatem tylko dwa lata, przy czym w minionych rozgrywkach o wiele trudniej było podopiecznym Marcina Dymkowskiego „ścigać się” na pełnym dystansie m.in. z rezerwami wrocławskiego Śląska, niż ograć w barażu Apis Jędrzychowice. Mając świadomość, że zespół wraca do trzeciej ligi, ale już całkiem odmienionej, bo z ekipami ze Śląska i z Opolszczyzny, sięgnięto po wzmocnienia. Do Janusza Gancarczyka latem dołączył starszy brat – Marek, a obu bielszczanie dobrze pamiętają z czasów rywalizacji z opolską Odrą. Motory napędowe w Foto-Higienie zatem są, a o wykańczanie akcji zespołu ma się postarać Łukasz Staroń. 27-latek ma za sobą występy m.in. w ŁKS-ie i Widzewie Łódź oraz Puszczy Niepołomice i Odrze Opole. W licznym zastępie pozyskanych młodzieżowców widnieje nazwisko Kacpra Pióreckiego, co ciekawe – wychowanka ŻAPN-u.

III-ligowa premiera sprzed tygodnia beniaminkowi najzwyczajniej nie wyszła. Owszem, gospodarze meczu z Pniówkiem strzelili gola otwarcia wyniku, zdobyli także ostatnią bramkę w spotkaniu, tyle że „po drodze” żądlili tylko pawłowiczanie, i to pięciokrotnie. Boleć musiało, toteż zapewne sobotnią konfrontację przy Startowej goście zechcą potraktować, jak balsam na poranione ciało.

Nie wydaje nam się jednak, aby będący w dobrej dyspozycji „rekordziści” zamierzali stosować jakiekolwiek środki uśmierzające. To piszemy na podstawie co najmniej dobrego obrazu gry w starciu w rezerwami zabrzańskiego Górnika, ale i z pełną świadomością popełnionych w tym meczu błędów. Żaden  z biało-zielonych nie sygnalizuje kłopotów zdrowotnych, rywalizacja o miejsce w składzie – jest, nie ma więc żadnych przeciwności, aby powalczyć w dobrym stylu o pełną pulę. Jak pokazał przebieg potyczki z zabrzanami, nawet przy tropikalnej pogodzie bielszczanie radzą sobie bardzo przyzwoicie.

TP/foto: PM

III liga, gr. 3 – 2. kolejka (11-12.08.2018 r.)

(sob., 15:00) Miedź II Legnica – Górnik Polkowice

(sob., 17:00) Rekord Bielsko-Biała – Foto-Higiena Błyskawica Gać

(sob., 17:00) Pniówek Pawłowice – Warta Gorzów Wlkp.

(sob., 17:00) Górnik II Zabrze – Ślęza Wrocław

(sob., 17:00) Gwarek Tarnowskie Góry – Ruch Radzionków

(sob., 17:00) Stal Brzeg – Ruch Zdzieszowice

(sob., 17:00) Stilon Gorzów Wlkp. – Piast Żmigród

(sob., 19:00) MKS Kluczbork – Agroplon Głuszyna

(nd., 12:00) Zagłębie II Lubin – Lechia Dzierżoniów