SMS

SMS | 06-02-18

Powtórzyć historię

 

 Eliminacyjne sito do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski 16-latków było dość gęste.

W grupie 5., do której trafili „rekordziści”, rozegrane zostały trzy turnieje Grand Prix. W nich biało-zieloni zagrali tuzin spotkań, z których jedenaście padło ich łupem, remisując tylko jedno. Bielszczanie tak mocni, czy konkurencja zbyt słaba? Czas weryfikacji, wiążącej odpowiedzi jest bardzo bliski – w piątek, w Mikołowie rozpoczynają się kolejne finały MMP, tym razem z szesnastoletnimi futsalowcami w rolach głównych. - Ze swojej, trenerskiej strony zrobiliśmy wszystko, no może prawie wszystko – mówi z nutą wstrzemięźliwości szkoleniowiec „rekordzistów” – Andrea Bucciol. – Ale też nie wszystko od nas, trenerów zależy. Wiadomo – boisko wszystko zweryfikuje, piłka jest okrągła ….itd. (śmiech). – Najważniejsze, żeby zdrowie dopisało. Jeśli tak będzie, to jestem optymistą – dopowiada Bartosz Woźniak, drugi trener bielskiej ekipy. – Dużo pozytywnych rzeczy zostało wykonanych przez ostatnie miesiące. Teraz została nam już tylko przysłowiowa ostatnia prosta, dogranie niektórych elementów. Będziemy walczyć! – zapowiada w swoim stylu szkoleniowiec prowadzący zawodników z rocznika 2001 w rozgrywkach ligowych na Śląsku. – W środę ogłosimy ostateczny skład naszej kadry na Mistrzostwa. Konkurencja jest duża, trenuje nas o dwóch ludzi więcej, niż możemy zabrać na turniej. Zarys kadry mamy w głowach, ale być może zadecydują ostatnie treningi taktyczne? – kończy A. Bucciol.

Na koniec dodajmy, że tytułu mistrzowskiego bronić będzie BSF Bochnia. Gospodarze zawodów – mikołowianie, przed rokiem w Białymstoku uplasowali się drugiej pozycji. Ze stolicy Podlasia z brązowymi krążkami wrócili „rekordziści”, których historyczny dorobek w tej kategorii wiekowej jest imponujący. Otóż zawsze, z każdego z dotychczasowych siedmiu turniejów finałowych 16-latkowie Rekordu wracali z medalami, czego i teraz im życzymy.

TP/foto (z turnieju el. Grand Prix w Bielsku-Białej): PM

Kadra (szeroka) BTS Rekord Bielsko-Biała U-16

Bramkarze: Kacper Burzej, Szymon Kurowski

Gracze z pola: Piotr Wyroba, Michał Groń, Daniel Iwanek, Dawid Olszowski, Alan Nowak, Mateusz Flaka, Dustin Janik, Mateusz Antczak, Bartosz Kowalczyk, Patryk Pietyra, Bartosz Guzdek, Szymon Wróblewski, Konrad Liszka, Michał Rycka

Sztab: Andrea Bucciol (trener), Bartosz Woźniak (II trener), Tomasz Wyroba (kierownik drużyny), Jacek Mojżesz (fizjoterapeuta)

Program fazy eliminacyjnej MMP U-16 w futsalu. Transmisje internetowe z przebiegu turnieju znajdziecie na www.lajfytv.pl.