SMS

SMS | 05-05-22

Ważne mecze w „CLJ-kach”

Zapowiadamy najbliższe spotkania biało-zielonych drużyn w Centralnych Ligach Juniorów i Juniorek.

Rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów U-15, gr. C już jakiś czas temu minęły półmetek. Gracze bielskiego beniaminka plasują się na ósmym miejscu, zamykając tabelę z czteropunktowym dorobkiem. W sobotę, w samo południe, biało-zieloni podejmą przy Startowej 13 rówieśników Chrobrego Głogów. W meczu I rundy rozgrywek 2:0 zwyciężył zespół z Dolnego Śląska.

- Bez kontuzji, bez kartek, zwarci i gotowi do meczu z Chrobrym – raportuje Daniel Gala, trener „rekordzistów”. – Fakt, że spotkanie rozegrane zostanie na płycie głównej naszego obiektu, awizowana jest meczowa transmisja, to tylko  składowe naszego przygotowania mentalnego. Najbardziej chłopaków podbudowało w tej materii niedawne zwycięstwo 4:2 z FC Academy Wrocław, podczas gdy zaczęło się dla nas niepomyślnie – od stanu 0:2. Będziemy chcieli się godnie zaprezentować i powalczyć o kolejne punkty. Tak samo potrzebują ich głogowianie, którzy zapewne zechcą jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie. My natomiast nadal traktujemy udział w „CLJ-ce” jak przygodę, ale przede wszystkim możliwość nabywania bezcennego doświadczenia – zaznacza szkoleniowiec bielszczan.

Wspomniana transmisja internetowa przeprowadzona zostanie na kanale youtube Rekord TV.

Centralna Liga Juniorów U-15, gr. C (sob., 12:00) Rekord Bielsko-Biała – Chrobry Głogów

Parę dni później, a konkretniej we wtorek, do gry o ligowe punkty przystąpi inna z drużyn Rekordu, rywalizujących na centralnym szczeblu rozgrywkowym – 17-latki, podopieczne Michała Majnusza.

- Jedziemy do Opola, skąd chcemy przywieźć komplet punktów – deklaruje szkoleniowiec „rekordzistek”. - Sytuacja u szczytu tabeli jest ciekawa. Do końca rozgrywek grupowych zostały trzy kolejki. I choć nie wszystko od nas zależy, ale może zdarzyć się tak, że w ostatni mecz tej fazy z Górnikiem Łęczna zdecyduje o tym, kto zamelduje się w półfinałach Mistrzostw Polski. W każdym razie, na ten moment, mam do dyspozycji wszystkie zawodniczki, żadna nie narzeka na problemy zdrowotne – informuje M. Majnusz.

Biało-zielone zajmują trzecią pozycję w klasyfikacji grupy południowej. Bielszczanki wyprzedza w tabeli wodzisławskie SWD (o dwa punkty) oraz Górnik Łęczna, z czteropunktową przewagą nad „rekordzistkami”.

Centralna Liga Juniorek U-17, gr. południowa (wto., 18:30) Unia Opole – Rekord Bielsko-Biała

TP/foto: MŁ