SMS

SMS | 14-11-17

Trzy punkty od podium, trzy od spadku

Cel podstawowy – utrzymanie w I lidze trampkarzy spełniony, trudno zatem dziwić się zadowoleniu trenera „rekordzistów” Dariusza Ruckiego.

Po bardzo obiecującym początku nastąpił kilkutygodniowy kryzys, po którym bezpieczna lokata młodych bielszczan była zagrożona – Mówiliśmy już o tym niedawno, ważne że na końcu udało się wszystko opanować i skutecznie finiszować – przyznaje szkoleniowiec biało-zielonych. – Cel główny w tej rundzie zrealizowaliśmy, ale tym generalnym jest ogrywanie chłopaków w gronie jak najlepszych zespołów. Zdali egzamin jako całość, jako zespół. To właśnie siła kolektywu sprawiła, że na jedną kolejkę przed końcem rundy plasowaliśmy się w całkowicie bezpiecznej strefie i z szansami na jeszcze bardziej eksponowaną lokatę.

W istocie, trampkarzy Rekordu od trzeciej pozycji dzieliły tylko trzy punkty, ale też trzeba zauważyć, iż z taką samą przewagą nasz zespół zdystansował wodzisławską Odrę Centrum. – Chciałbym raz jeszcze uwypuklić, to jest zasługa całej drużyny, choć kilku zawodników należy wyróżnić za postawę w minionej rundzie. Na pewno ogromny potencjał piłkarski drzemie w Filipie Gawlaku. To w pełni świadomy, inteligentny i z predyspozycjami do bycia liderem zawodnik. Ale też nie było tak, jak w innych zespołach, że sam lider ciągnął wózek. Kuba Cembala, Bartek Twarkowski, Kacper Sajdak i Błażej Porębski mają swój wkład w końcowy rezultat, podobnie jak każdy z chłopaków, którzy zagrali tej jesieni choćby przez kilka minut – podkreśla D. Rucki.

Po zakończeniu rozgrywek na trawiastych boiskach nie ma miejsca na bezczynność, na relaks. – Z animuszem weszliśmy do hali. W końcu futsal jest bardzo fajną odskocznią dla chłopaków od rywalizacji na trawie, choć gra toczy się o poważne rzeczy. Za niespełna trzy tygodnie czeka nas start w turnieju eliminacyjnym Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-14. Zawody odbędą się w naszej hali, przy naszej publiczności, wszystko jest więc podporządkowane temu turniejowi. Chcemy awansować do finałowych zawodów, które odbędą się w Ustce, w styczniu przyszłego roku – zapowiada trener 14-latków Rekordu.

I Wojewódzka Liga Trampkarzy – tabela.

TP/foto: