SMS

SMS | 14-11-17

Zaczynamy!

Do 16-latków należeć będzie inauguracja młodzieżowego sezonu futsalowego 2017/2018 z udziałem „rekordzistów”.

Podopieczni Andrei Bucciola w najbliższą sobotę wezmą udział w premierowym turnieju Grand Prix – eliminacji do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu U-16.

- Od końca października intensywnie pracujemy przygotowując się do całego cyklu zawodów Grand Prix – mówi włoski szkoleniowiec biało-zielonych. – Mam do dyspozycji grupę 20-stu wyselekcjonowanych zawodników, z których większość znam z poprzednich lat, z udziału w rywalizacji czternasto- i szesnastolatków. W tym gronie jest trzech całkiem nowych ludzi, którzy sprawdzili się na początkowym etapie przygotowań. Jeszcze trochę brakuje im futsalowych detali, taktycznych reakcji, ale przy systematycznym treningu to jest do wyeliminowania.

Akurat czasu na solidną pracę nie zabraknie. 16-latków czeka w najbliższych miesiącach cykl czterech turniejów Grand Prix, które wyłonią tercet finalistów. Obok biało-zielonych o awans do lutowego turnieju MMP w Mikołowie (9-11.02.2018 r.) będą się ubiegać ekipy: Stali Zabrze, Gwiazdy Ruda Śląska, APG Gliwice oraz Fabloku Chrzanów (gospodarz pierwszego turnieju GP).

Na koniec warto wspomnieć za historycznymi statystykami, iż w siedmioletniej historii Mistrzostw w tej kategorii wiekowej bielszczanie nigdy nie zajęli miejsca poza podium. W tym czasie „rekordziści” trzykrotnie sięgali po tytuł mistrzowski, a w ostatnich dwóch sezonach sięgali po brązowe medale.

TP/foto: PM