SMS

SMS | 23-03-21

Tu jakość jest najważniejsza

 

O Szkołach Mistrzostwa Sportowego Beskidzkiego Towarzystwa Sportowego Rekord czytamy w serwisie Sportowe Beskidy.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego, funkcjonująca pod szyldem BTS Rekord w Bielsku-Białej, to niezmiennie idealna propozycja dla tych rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci z powodzeniem łączyły wszechstronną edukację ze zdobywaniem sportowych szlifów.

Podobnie, jak inne placówki oświatowe, tak i ta z siedzibą w Cygańskim Lesie stanęła w trwającym wciąż roku szkolnym w dobie pandemii przed nie lada wyzwaniem. W przypadku Szkoły Mistrzostwa Sportowego ograniczenia nie okazały się aż tak dotkliwe. – Aspekt związany ze szkoleniem sportowym nie został w zasadzie w żaden poważniejszy sposób ograniczony. Zajęcia sportowe odbywają się normalnie przy zachowaniu wymogów sanitarnych. To bardzo duża wartość, bo nasza młodzież nie tylko może się spotykać w gronie rówieśników, ale przede wszystkim pozostać aktywna. Można więc stwierdzić nie bez przesady, że specyfika szkoły de facto bardzo nam pomogła w zaistniałych okolicznościach – mówi Jarosław Krzystolik, wicedyrektor ds. sportowych w SMS Rekord.

Na podkreślenie zasługuje ponadto, iż do nauczania w nowej, zdalnej formule na taką skalę szkoła właściwie się przysposobiła. – Powstała dedykowana platforma do zajęć on-line i szybko mogliśmy efektywnie przestawić się na edukację zgodną z przepisami oświatowymi. Gdy natomiast możliwe było nauczanie hybrydowe, zaopatrzyliśmy się w dodatkowy sprzęt audiowizualny. Doświadczenia nauki i pracy on-line, które zdobyliśmy zostaną z nami i będą dobrze spożytkowane, np. w sytuacji nieobecności w szkole spowodowanej kontuzją czy dłuższą chorobą – uważa dyrektor placówki Anita Gańczarczyk.

Szkoła zlokalizowana przy ulicy Startowej niezmiennie zapewnia miejsce do umiejętnego łączenia nauki ze sportem dla około 180 uczniów – w poszczególnych rocznikach klas licealnych oraz najstarszych w szkole podstawowej. Nie inaczej będzie w roku szkolnym 2021/2022, na który obecnie w SMS Rekord rusza proces naborowy, obejmujący już przyszłą klasę IV „podstawówki”, I klasy LO oraz uzupełniający w klasach V i VI. – Konsekwentnie dbamy o to, aby ilość uczniów przyjmowanych nie zaburzała jakości, na którą kładziemy szczególny nacisk. Dotyczy to zarówno kwestii sportowych, jak i edukacyjnych, bo te idą u nas w parze – dodaje dyrektor SMS-u.

O innych przymiotach naszej placówki oświatowej przeczytacie – tutaj.

dodał: TP/foto: MŁ