SMS

SMS | 22-01-20

Czas na 14-latków

 

Kolejna ekipa Rekordu staje w szranki finałów Młodzieżowych MP w futsalu.

W najbliższym weekend, w Lubawie, rozegrany zostanie czempionat w kategorii do lat 14-stu. Młodzi bielszczanie bronić będą tytułu mistrzowskiego zdobytego przed rokiem na „własnych śmieciach”. Z tamtej ekipy smak złota i wielkich emocji znają dwaj gracze z rocznika 2005 – Mateusz Kosowski i Paweł Szemiot. Trenerom – Danielowi Gali i Tomaszowi Skowrońskiemu, także nieobce jest prowadzenie ekip w turniejach tej rangi. Na godziny przed wyjazd do Lubawy rozmawiamy z pierwszym z wymienionych szkoleniowców naszego zespołu.

Przygotowani?

- Tak. Od września jesteśmy w tzw. cyklu szkolnym, co się tłumaczy, iż jeden dwa razy w tygodniu trenowaliśmy w hali. Natomiast od grudnia przygotowania ruszyły pełną parą, nie wyłączając okresu międzyświątecznego. W trakcie ferii trenowaliśmy praktycznie codziennie. No, a do tego dodać musimy udział w turnieju we Francji na początku 2020 roku. Pod kątem sportowym i szkoleniowym to było bardzo cenne doświadczenie. Zagraliśmy także jeden sparing, mierząc się z innych uczestnikiem turnieju w Lubawie – GKS-em Futsal Tychy.

Pewnie znów wszyscy upatrywać będą w „rekordzistach” faworyta, choć to „tylko” kategoria U-14…

- I to jest niewątpliwy minus. Na szczęście nikt w naszym klubie nie traci głowy, nie wysuwa żadnych oczekiwań, poza jednym – mamy grać w piłkę! Pokazać się z możliwie najlepszej strony, a wynik jest naprawdę sprawą drugorzędną. W treningach sporo czasu poświęciliśmy na aspekty techniczne, taktyka była jedynie dodatkiem. Razem wzięte zaprocentuje to w przyszłości. A teraz? Powiem tak – będziemy grać dobrze, wówczas wynik… sam przyjdzie.

TP/foto-archiwum: MŁ

Rekord Bielsko-Biała U-14

Bramkarze: Konrad Adamecki, Jakub Florek

Zawodnicy z pola: Paweł Szemiot, Hubert Żyrek, Jakub Kos, Hubert Matykiewicz, Michał Śliwka, Patryk Pawlus, Jakub Kensy, Mateusz Kosowski, Piotr Szemiot, Krystian Karpeta, Adam Gibiec, Mikołaj Mojeszczyk

Daniel Gala (trener), Tomasz Skowroński (II trener/kierownik drużyny), Jacek Mojżesz (fizjoterapeuta)

Program eliminacji MMP U-14 – tutaj, transmisje z turniejowych spotkań prowadzić będzie internetowa telewizja KP Sport.