SMS

SMS | 29-11-19

Mamy to!


 

Jak informuje portal Łączy Nas Piłka: 694 szkółki piłkarskie otrzymały Certyfikaty PZPN na jednym z trzech poziomów, BTS Rekord znalazł się na tym najwyższym, złotym!

Dalej czytamy: „Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku.

Najwięcej certyfikatów przyznano w województwie śląskim – 85. Wśród nich 48 jest brązowych, 19 srebrnych, a 18 złotych. W tej ostatniej kategorii lepsza od Śląska jest wyłącznie Małopolska, gdzie najcenniejszą z gwiazdek może poszczycić się aż 25 szkółek”.

Całość informacji wraz z pełną listą certyfikowanych – TUTAJ.

O komentarz do wydarzenia, jakim niewątpliwie jest przyznanie Rekordowi „Złotej Gwiazdki” dwie osoby, najbardziej kompetentne w tym zakresie i najbardziej zaangażowane w cały proces, w naszym klubie.

- Informację o przyznaniu klubowi „złotej gwiazdki” przyjęliśmy z radością – nie ukrywał Jarosław Krzystolik, wiceprezes zarządu BTS Rekord. – Na wstępie chcę podziękować wszystkim, którzy się do tego przyczynili, którzy pomagali w budowaniu planów szkoleniowych oraz kompletowaniu koniecznej dokumentacji. Był to proces żmudny i długotrwały. Cieszymy się, że spłynął na nas splendor „złotej gwiazdki”, to niewątpliwy powód do dumy. To bezsprzeczny sukces marketingowy, po którym czekamy jak się to przełoży na finanse… A swoją drogą, ciekaw jestem ile klubów wyróżnionych dziś „złotą gwiazdką” pozostanie przy niej po upływie półtora roku? – zastanawia się dyrektor ds. sportowych SMS BTS Rekord.

Z trochę innej perspektyw spogląda na całość Bogusław Matloch, trener-koordynator szkolenia dzieci i młodzieży w naszym klubie.: - Trochę inaczej niż w przypadku sukcesów, który ma wielu ojców, ten ma jednego – Rekord! Proces certyfikacji w naszym klubie uważam za… rozpoczęty! Teraz dopiero czekają na największe wzywania. Łatwiej jest wejść na szczyt, trudniej się na nim utrzymać – kończy filozoficznie członek zarządu BTS Rekord.

Witryna internetowa Śląskiego Związku Piłki Nożnej publikuje (tutaj) listę certyfikowanych, wywodzących się z naszego województwa. Jest na liście kilka niespodzianek, rzuca się w oczy także brak kilku znanych i uznanych marek. Nieskromnie dodajmy, że "złota gwiazdka" dla akademii Rekordu jest jedyną tego koloru w Podokręgu Bielsko-Biała.

TP

źródło: Łączy Nas Piłka.pl/własne