SMS

SMS | 10-07-19

MMP w futsalu po zmianach

Lato w pełni, a my o nadchodzącym sezonie w krajowym, młodzieżowym futsalu.

Po decyzjach stosownych gremiów Polskiego Związku Piłki Nożnej dojdzie do kilku istotnych, choć nie fundamentalnych zmian dot. Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu.

***

Istotne novum, to program wsparcia finansowego ze strony warszawskiej centrali związkowej dla klubów najliczniej reprezentowanych w mistrzowskich szrankach dziewcząt i chłopców, reprezentujących kluby Futsal Ekstraklasy i I ligi. Uchwała Zarządu PZPN nr VI/93 z dn. 15 czerwca br. jest krokiem, może nie idealnym, czy optymalnym, ale zmierzającym – wydaje się – w dobrym kierunku. Szczegóły Uchwały znajdziecie - tutaj, natomiast na podstawie jej zapisów sądzić można, iż inicjatorom przyświecała pierwotna, Coubertin’owska zasada olimpijska – nie liczy się wynik, a udział. Jeśli tak, to może premiować raczej start w samych „Igrzyskach”, a nie w samych „przedbiegach”? Ot tak, pod rozwagę decydentów poddajemy, odnotowując z satysfakcją sam fakt podjęcia kwestii…

***

Prezydium Komisji Futsalu i Piłki Plażowej PZPN dokonało wyboru gospodarzy turniejów finałowych oraz ustaliło terminy (już wcześniej) ich rozegrania. Harmonogram przedstawia się następująco:

MMP U-20* – GKS Futsal Tychy, 20-22 grudnia 2019 r.

MMP U-18 – AZS UW Warszawa, 21-23 lutego 2020 r.

MMP U-16* – Beniaminek Starogard Gdański, 7-9 lutego 2020 r.

MMP U-14* – Constract Lubawa, 24-26 stycznia 2020 r.

MMP U-18* dziewcząt – Ziemia Lubińska Lubin, 6-8 grudnia 2019 r.

MMP U-16 dziewcząt – Rolnik Głogówek, 10-12 stycznia 2020 r.

MMP U-14 dziewcząt – ROW Rybnik, 6-8 marca 2020 r.

* oznaczono kategorie wiekowe, w których młodzież Rekordu bronić będzie tytułu mistrzowskiego

***

Komisja Futsalu i Piłki Plażowej PZPN postanowiła ujednolicić format turniejów finałowych o Młodzieżowe Mistrzostwo Polski. W sezonie 2019/2020 każde z finałowych zmagań rozgrywane będą w trakcie trzech dni, wliczając eliminacje grupowe z udziałem 16-stu drużyn oraz fazę pucharową w ostatnim dniu trwania turnieju, wg identycznego schematu rozgrywek.

TP/foto: MŁ